« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Sergen Yalçın: O futbolcuyu halı sahada bile oynatmam

Yorumcu Sergen Yalçın, Galatasaray'ın Torku Konyaspor karşısında aldığı 5-0'lık galibiyette, yeşil beyazlıların teknik patronu Aykut Kocaman'ın hatalarının büyük rol oynadığını belirtirken, Belaruslu futbolcu Hleb'i yerden yere vurdu. Yalçın, "Ben bu Hleb'i halı sahada oynatmam. Hleb, Rangelov, Hasan Kabze... Çok fazla ofansif adamla çıkmış Aykut Hoca. Galatasaray'ı domine edemezsin. Galatasaray'a karşı haddini bil öyle oyna tamam, diyorsan ki oynamam böyle 5 tane yersin" dedi.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

TRT Spor'da'da Torku Konyaspor-Galatasaray maçını değerlendiren Sergen Yalçın'ın yorumları şöyle:

Konyaspor, Barcelona değil sonuçta. Türkiye'deki tüm büyük takımlar, Anadolu'daki her takıma, içeride dışarıda 5 atacak kadro kalitesine sahip. Skor ağır mı, tabii ki ağır. 2-3 olduktan sonra, 4-5-6 fark etmiyor. Konsantrasyon düşüyor, gelen goller fuzuli oluyor. Konyaspor abondone oldu zaten. Konyaspor öyle bir lanse edildi ki, şöyle iyi, böyle iyi. Oyuna bakıldığında göstergesi öyle olmadı.

"FENERBAHÇE VE GALATASARAY İLK KEZ İYİ OYNADI"
En önemlisi şu; 13. hafta itibariyle Fenerbahçe ve Galatasaray ilk kez iyi oynadılar. İki takım oyuncuları da ligin farkına vardılar bu hafta. Avrupa sırf Galatasaray için Türk takımları için bitti bana kalırsa. Milli Takım için de gitti. En fazla Avrupa Ligi'nde gruptan çıkar bir iki tur gideriz. Oradan geriye döneriz. Şampiyonlar Ligi'nde artık şansımız yok. Avrupa macerası, Türkiye adına çok zor artık. Uzun bir süre demesem de, epeyi bir süre Avrupa'da başarılı olmamız zor, bu oyuncu kadrosuyla, kalitesiyle.

"KONYA'DA 35'LİK HLEB, AKHİSAR'DA 36'LIK GEKAS..."
Hafta içi Arsenal yedek kadrosuyla çıkıyor, 4 yiyorsun. Adamlar seni abondone ediyor. 3 gün sonra Konya'ya gidiyorsun, 5 oluyor. Şampiyonlar Ligi'nde başarılı olmak zor ama Türkiye Ligi öyle değil. Konya'da 35'lik Hleb oynuyor, 36 yaşında Gekas gol krallığına oynuyor. Kalitesi belli bir lig. Bizim oynadığımız dönemde daha kaliteliydi lig.

"KALİTE YERLERDE"
Türkiye'de şu an kalite yerlerde. Ben Hleb'i halı sahada oynatmam. 3 metre koşmuyor. Ayağına alıyor, yalandan çalımlar, 3-4 metre depar atarsa Allah'a şükür diyorsun, sağa sola yan paslar. Konyaspor'un kaybetmesinin nedenlerinden biri stat. Konya taraftarı sezonun taraftarı.
Çok güzel bir stat. Takım öyle bir takım değil. Belki eş değer takımlara karşı tamam. Konya takımı ahım şahım bir çıkış içinde değil. Konya inanılmaz havaya girmiş. Galatasaray'la oynuyorsun, kadro ortada. Haddini bilerek oynayacaksın. Tribünde 42 bin kişi var, 420 bin olsa ne olur. Seyirci baskısı olmaz. Ben Barcelona'ya karşı oynadım, 80-90 bin kişi, baskı hissetmedim. Oyuncuyu baskı yok. Saha güzel, çim halı gibi. Kim oynarsa ona güzel stat.
Fenerbahçe ve Galatasaray, bu oyun anlayışla her maçı rahat yener. Bu iki takım kötü oynadığında yeniyor zaten, iyi oynadığında böyle oluyor.


Bunları da Beğenebilirsiniz