Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Sergen Yalçın çılgına döndü

Eski futbolcu şimdilerin spor yorumcusu Sergen Yalçın, Milli Takım'ın Romanya galibiyeti sonrası Fatih Terim'e yapılan eleştiriler hakkında açıklamalarda bulundu.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Kanaltürk ekranlarında yayınlanan Top Bizde programının daimi yorumcusu Sergen Yalçın, Milli Takım'ın Romanya galibiyeti sonrası gündemdeki Fatih Terim eleştirileri hakkında veryansın etti.
Terim'e yapılanların haksızlık olduğuna vurgu yapan Yalçın, şunları söyledi:

"Milli maçtan ziyade söylenmesi gereken çok önemli bir konu var. Fatih Terim'in son basın toplantısındaki haykırışladı ve ilk toplantıdaki haykırışları. Biz maalesef iyi yapılan şeyleri, hep aşağı çekmeye çalışıyoruz. Fatih Terim gibi bir hoca, hem Galatasaray'daki görevine devam ederken hem de Milli Takım görevini kabul etmiş ve açık açık maddi ücret kabul etmeyeceğini söylemiş. Bu çok önemlidir. Ülkemizde hocalık için çok önemlidir. Çünkü bir yerde görev boşalınca 150 kişi oraya saldırdığı için, milletvekili, belediye başkanı, bakan, o, bu..Her yeri devreye soktukları için böyle seviyedeki bir teknik direktörü ben kalan maçlar için ücret bile talep etmiyorum diyor ve görevi kabul ediyor biz ondan sonra basında ve medyada hocaya diyoruz ki "Sen Milli Takım'ı elinde koz olarak tutuyorsun, Galatasaray'da bir sıkıntı olursa Millilerde devam edersin" falan filan. Saçma sapan insanlar görüşler bildirip yazılar yazıyorlar.

Fatih Terim'in böyle bir senaryoya ihtiyacı var mı? Hadi ben olsam belki benim ihtiyacım olur.Yeni başlamış olurum, korkuyor olurum böyle bir senaryo kurgularım kendi kafamda. Ama tarihinin en iyi teknik direktörü hakkında konuşuyorsun ve yaptığın suçlamalara bak. İnsan inanamıyor bunları duyduğu zaman. Bırakın herkes işini yapsın. Fatih Terim için bunlar söylenmez. Fatih Hoca haklı bu konuşmalarında. Ayıp yani.."


Bunları da Beğenebilirsiniz