Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Sergen ve Alpay

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
Turgay ŞEREN

Hatırlayacaksınız hafta içerisinde Mustafa Denizli ile bir röportajım vardı. Mustafa'nın hepimizden ricası şuydu: ‘‘Bu takıma güvenin.’’ Gerçekten dün akşam hem güvenilecek, hem de övünülecek, fevkalade güzel goller atan Milli Takım izledik. Aferin Mustafa'ya.

Pek çok kimse, ben de dahil, sahaya böyle bir Milli Takım'ın çıkacağını kesinkes düşünmedik. Ama sahada gördüğüm kadarıyla kaleci Rüştü'den sol açık Oktay'a kadar hepsi ama hepsi görevlerinin üstünde bir uğraş verdiler ve tabii ki, hakları olan galibiyeti aldılar. Ancaaak iki oyuncuyu ben ayırmak istiyorum. Bunlardan bir tanesi orta sahanın virtüozu Sergen, diğeri defansın her yerinde tam bir emniyet sübabı olan, inanılmayacak bir fizik gücü gösteren, zaman zaman da hücuma katılan Alpay. Sergen niye her zaman böyle oynamaz, ona bunu sormak lazım. Hakikaten vücudunun her tarafından futbol fışkırıyor. Yapma be Sergen, sen böyle bir oyuncusun. Seni her zaman sahada, ben ve benim gibiler hep böyle izlemek istiyoruz. Bu maç başlangıç olsun.

Milli Takımımız'ın uzun zamandan beri böylesine futbol dolu, rakibi sürklase eden bir maçına rastlamadım. Dün akşam libero oynayan Saffet, onun yanında görev yapan stoper Mert görünmeyen kahramanlardı. Dikkat edin, K.İrlanda takımı hücumda çoğalmalarına rağmen, markajdan ve karşılarındaki rakiplerden, ikili mücadelelerden kurtulamadıkları için kalemizde çok az tehlikeli pozisyonlar yakaladılar. Oktay'ın attığı ikinci golü izlenmeye değerdi. Rakip defansa bir sağa bir sola yatırdı ve milli takımın 3. golünü attı. Oktay'ın ilk golü de akıl doluydu.

Yine sözü Mustafa'ya getiriyorum. Sahaya kimsenin beklemeyeceği bir Milli Takım sürdü. Ama o Milli Takım belki de Mustafa'nın da beklemediği nefis bir futbol oynadı, harika mücadele etti. Mustafa'yı ve askerlerini yürekten kutluyorum.Bunları da Beğenebilirsiniz