Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Sergen transferine hesap sorulacak

Edirne Belediye Başkanı Hamdi Sedefçi, Edirneli Maliye Bakanı Kemal Unakıtan'ın amatör futbol liginde mücadele eden Edirnespor'a sahip çıkma yerine Eskişehirspor'a sahip çıktığını belirterek, “Sergen devletin parasıyla transfer edildiyse, gün gelir hesabı sorulur” dedi.

A.A
SON GÜNCELLEME

Sedefçi, yaptığı açıklamada, Maliye Bakanı Kemal Unakıtan'ın, Edirnespor'a sahip çıkmadığını iddia etti.
Bakan Unakıtan'ın, futbolcu Sergen Yalçın'ın Türk Telekom Lig A takımlarından Eskişehirspor'a transferine aracılık yapmasına Edirneli olarak üzüldüğünü ifade ederek, şunları kaydetti:

“Bakanımız (Edirneliyim) diyor, ama amatör ligde mücadele eden Edirnespor aklına gelmiyor. Edirnespor'un vergi borçlarının ertelenmesi ya da Üçüncü Futbol Ligi'ne çıkması için herhangi bir girişimde bulunmuyor. Bakanımız transfer parasını kendi cebinden mi, yoksa halkın cebinden mi verdi? Sergen devletin parasıyla transfer edildiyse, gün gelir hesabı sorulur.”

EDİRNESPOR KULÜBÜNDEN TEPKİ

Edirnespor Kulübü Başkanı Erkan Even ise “Edirnespor olarak biz de Sergenler istiyoruz” dedi. Even, Maliye Bakanı Unakıtan'ın Edirneli olduğunu hatırlatarak, desteğini beklediklerini kaydetti. Edirnespor Kulübü'nün 1 milyon 200 bin YTL sigorta, vergi, elektrik ve su borcunun biriktiğini hatırlatan Even, şunları söyledi:

“Bakanımız Eskişehirspor'a yaptığı katkıların onda birini Edirnespor'a yapsa, profesyonel lige çıkardık. Keşke bakan Unakıtan, Edirne'den aday olsaydı. Belki bir Sergen de bize düşerdi. Edirnespor olarak biz de Sergenler istiyoruz.”


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler