« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Sergen-Sneijder düellosu

Galatasaray'ın formda oyuncularından Sneijder, yorumculuğu döneminde kendisine demediğini bırakmayan Sergen Yalçın'lı Sivas'a konuk olacak.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Cumartesi günü oynanacak Sivasspor-Galatasaray karşılaşması Sergen Yalçın-Hamza Hamzaoğlu'nun kapışmasının yanı sıra Wesley Sneijder için de ayrı bir önem taşıyor. Yalçın ve Hamzaoğlu, yeşil sahalarda birçok kez kozlarını paylaşmışlardı. Bu defa teknik adam olarak kenarda başkomutan olarak savaş verecek. Wesley Sneijder içinse karşılaşmanın ayrı bir anlamı var. Zira Yalçın, televizyonda yorumcu olduğu dönemde Hollandalı yıldız ve futbolu hakkında oldukça sert eleştiriler yapmıştı.

Sneijder'i oynatmam

Sneijder'in Galatasaray'a transferi gündemde olduğu dönemde "Sneijder, Galatasaray'a hayatta gelmez" diyen ve sarı-kırmızılı takıma hafife alan Sergen Yalçın, transferin gerçekleşmesiyle birlikte geri adım atmak zorunda kalmıştı: "Ben Sneijder'in Türkiye liginde oynamak istemeyeceğini düşünerek konuştum. Galatasaray, Sneijder'i alarak büyük iş yaptı!" Yalçın'ın, Sneijder ile ilgili sosyal medyayı sallayan diğer sözleri ise "Sneijder'in bir maçta 3 gol atma ihtimali yok" açıklamasıydı. Ancak bu sözlerden kısa bir süre sonra Galatasaray'ın Bursa ile oynadığı maçta, Sneijder 3 gol birden atınca Sergen yine topa tutulan isimdi. "Ben hocasının yerinde olsam Sneijder'i oynatmam" diyen Sergen Yalçın'a, Sneijder hiç karşılık vermedi ve sadece saha içinde konuştu. Ama ilk kez cumartesi günü birebir karşı karşıya gelecek ve rakip olacaklar. Şimdi herkes bu mücadeleyi beklerken, çok söylemeseler de ikisinin de maça özel olarak hazırlandığı belirtiliyor,

DİEGO RİBAS İLE KIYAS BİLE OLMAZ!
İşte konu Sneijder olunca tüyleri diken diken olan ve acımasızca eleştiren Sergen Yalçın'ın o açıklamaları: * Sneijder, Türkiye'ye gelmez. * Ben teknik direktörün yerinde olsam Sneijder'i oynatmam. Şu an takımın tüm dengesini bozuyor. * Daha 29 yaşındasın. Türkiye'de oynamayacaksan, hangi ligde oynayacaksın, İspanya'da mı oynayacaksın! * Sneijder, Hagi'nin ancak ayakkabılarını taşır. * Sneijder, Galatasaray'a hiç bir şey vermedi ve 3.5 yılı Galatasaray'da tamamlayamayacak. * Diego ile karşılaştırdı: Diego'yu hiç tartışmam, Türkiye standardının çok üzerinde bir oyuncu. Sneijder markaja girmeden top alayım, 'avanta maçlarda da işi bitirirsem yırtarım' şeklinde düşünen bir futbolcu. * Fenerbahçe maçında Sneijder'in attığı 2 golden sonra çark etti: Sneijder'i, neden eleştirmeyeyim? Geçen sene hiçbir şey oynamadı. Şimdi fizik olarak da iyileşti ve iyi oynamaya başladı. (Fotomaç)

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler