« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Sergen: 2010'a kadar sahalardayım

Beşiktaş'ın yıldız oyıuncusu Sergen Yalçın, 4 yıl daha yeşil sahalarda kalacağını, futbolu bıraktıktan sonra da teknik direktör olacağını söyledi. Sergen, milli takım için de, "Terim, milli takımın başına daha önce getirilseydi, şimdi 2006 için kampa giriyorduk” dedi.

A.A.
SON GÜNCELLEME

'GÜVEN KAZANDIK'

Jean Tigana ile birlikte takım arkadaşlarının futbol kişilik ve kimliklerini yeniden kazandığını ifade eden yıldız futbolcu, hocasına övgüler yağdırdı. Siyah-beyazlı kulübün resmi yayın organı olan Beşiktaş Dergisi'nin Şubat ayı sayısında yer alan röportajında Sergen, şunları söyledi: “Özgüvenimizi kaybetmiştik. Fransız hoca hem psikolog hem de teknik adam. Futbolcunun dilinden çok iyi anlıyor. Antalya kampında, takım arkadaşlarımla birlikte benim de eksik yönlerimi çok iyi tahlil etti. Benim gözümde komple bir futbol profesörü. Tigana futbolun içinden gelen birisi olarak hem Türkiye hem de Beşiktaş için izlenmesi gereken adam. Futbolcunun nasıl hareket ettiğini antrenmanlarda ve maçlarda nasıl oynadığını çok iyi takip ediyor. Antalya'da kondisyon antrenmanlarında bana nefes aldırmadı. Her yerde gözü var. Teknik bilgisi ve oyun okuması süper. Tigana ile kazanacak çok başarılarımız var bekleyin.”

Sergen, ligin ilk yarısında tribünlerden yükselen tepkilerin hatırlatılması üzerine de "Dileğim; ligin ilk yarısında tribünlerdeki protestoların yerini sevgiye bırakmasıdır. Çünkü taraftarlar bizim önemli itici gücümüzdür. Taraftarların yüreğini hissederek oynamak, galibiyeti getiriyor. İnönü Stadı benim için kutsal mabet. Tribünlerin (Beşiktaş sen bizim her şeyimizsin) tezahüratı şu anda konuşurken bile beni heyecanlandırıyor. Taraftarlardan tek isteğim, İnönü Stadı'nda sahaya çıkarken bizleri değil, Beşiktaş'ın adını yüceltsinler. Bizler Beşiktaş'ın askerleri, neferleriyiz. Taraftarlarımız buna inansınlar, sahada tüm takım arkadaşlarım formanın hakkını vermek için ellerinden geleni yapıyorlar.” diye konuştu.

'4 YIL DAHA OYNARIM'

İyi oynadığı ve gol attığı zaman övgü dolu sözler duyduğunu, ancak takım kötü olduğunda yerden yere vurulduğunu anlatan Sergen, “4 yıl daha oynayabileceğimi düşünüyorum. Türkiye'de değil dünyada kaç tane Sergen Yalçın yetişir. Bu nedenle etkili ve yetkili biri olarak kendimi taraftarlarıma ve kulübüme karşı sorumlu tutuyorum. Kilo verdim, kendime çok iyi bakıyorum. 2010 yılına kadar futbol oynamayı hedefliyorum” diye konuştu.

'TEKNİK DİREKTÖR OLACAĞIM'

Sergen, futbolu bıraktıktan sonra kesinlikle teknik direktör olacağını vurgulayarak, “Futbol dört bilinmeyenli denklem değil. Sokakta, oturduğunuz yerde herkesle futbolu tartışabilir, konuşabilirsiniz. Önemli olan doğru futbolcuyu, doğru yerde oynatmak. Teknik adam, yetiştirdiği oyuncularla kulübüne para kazandırandır. Teknik adam, yönetim kuruluna astronomik para harcattırarak oyuncu aldırmamalıdır. Teknik adam, tribünlere ve futbolseverlere keyif verdirendir. İşte tüm bu özellikleri taşıdığıma inanıyorum” dedi.

'ŞİMDİ 2006 KAMPINA GİRİYORDUK'

Sergen Yalçın, (A) Milli Futbol Takımı'na da değinerek, “Türk Milli Takımı'nda Fatih Terim büyük fırsat. Terim'in sistemi ve zekası sayesinde büyük başarılar elde edeceğiz. Terim, takımın başına daha önce getirilseydi, milli takımımız şu anda 2006 için kampa giriyordu” dedi.


Bunları da Beğenebilirsiniz