« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Serena'nın dönüşü yeni sezona kaldı

ABD'li bayan tenisçi Serena Williams, dizindeki sakatlık nedeniyle sezonu kapadı. Bu sezon Avustralya Açık ve Wimbledon'da şampiyon olan ancak ağustos ayında operasyon geçiren Serena Williams, dünya klasmanında zirveden 3. sıraya kadar gerilemişti.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
Dünya klasmanında 1 numaradayken Wimbledon Tenis Turnuvası'ndan sonra sol dizindeki çapraz bağlarındaki sorun nedeniyle hiçbir turnuvaya katılamadığı için 3. sıraya dek gerileyen Serena Williams, WTA'nın 27 Ekim'de Philadelphia'daki ve kasım ayında Los Angeles'daki son turnuvasına katılamayacağını açıkladı.
 
Şu anda tenis oynayacak durumda olmadığını belirten Williams, kendini daha iyi hissetmesi ve oynayacak duruma gelebilmesi için birazdaha zamana ve çalışmaya gereksinimi olduğunu söyledi.
  
Son 6 ''Grand Slam'' turnuvasının 5'ini kazanan ve hepsinde finalde ablası Venus Williams'ı yenen Serena Williams, yalnızca bu sezon Fransa Açık'ı kaybetmişti.
 
 Bu sezon 41 maçta 38 galibiyet elde eden Williams, dizindeki sakatlık nedeniyle son olarak Belçikalı Kim Clijsters'e yenilmişti. Bundan 2 gün önce de yine bir ABD'li tenisçi olan Lindsay Davenport, ayağındaki sakatlık nedeniyle sezonu kapattığını açıklamıştı.

Bunları da Beğenebilirsiniz