« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Serena Williams'ı sinirlendiren film

Toronto Uluslararası Film Festivali'nde bu hafta prömiyeri yapılan "Venus and Serena" isimli biyografik belgeselinin özel gösterimine Williams kardeşler gitmedi.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Serena Williams'ın, babalarının baskın karakter olarak gösterilmesine üzüldüğü iddia ediliyor.

Tenis tarihinin en başarılı figürleri arasında yer alan Serena ve Venus Williams kardeşlerin hikayesini konu alan "Venus and Serena" belgeseli, dünyanın en önemli bağımsız film festivallerinden Toronto'da görücüye çıktı. Toronto Uluslararası Film Festivali'nin ana gösterim programında yer alan ve prömiyeri yapılan filme özellikle Serena Williams'ın soğuk baktığı iddia edildi.

İngiliz Independent gazetesindeki Adam Sherwin imzalı haberde, Serena ve Venus Williams'ın film yapımcılarına bir yıl boyunca otel odalarına girmelerine izin verecek kadar mahremiyetlerini açmalarına karşın, 100 dakikalık belgeselde babaları Richard Williams'ı herşeyi yöneten baskın bir karakter olarak çizmelerinden rahatsız oldukları iddiası yer aldı. Buna karşın Venus'un menajeri Carlos Fleming, sporcunun filmle ilgili ekibin elinden gelenin en iyisini ortaya koyduğuna inandığı, ancak ünlü yıldızın program yoğunluğundan dolayı galaya gelemediğini açıkladı.

tenisdunyasi.net'in haberine göre; filmin ABC Haber'de çalışan deneyimli yönetmenleri Maiken Baird ve Michelle Major ise, ilk uzun metraj belgesel çalışmalarında gerçek anlamda motive edici bir yaşam hikayesi ortaya koyduklarını, ama Williams kardeşlerin hoşlanmamasından üzüntü duyduklarını söylediler.

Özellikle iki ünlü yıldızın 2011'de yaşadıkları sakatlık ve sıkıntılı döneme eğilen film, eleştirmenler ve izleyiciler tarafından beğenildi. Filmde yer alan röportajlar arasında eski ABD Başkanı Bill Clinton, aktör Chris Rock, tenis efsanesi John McEnroe gibi isimler bulunuyor.


Bunları da Beğenebilirsiniz