« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Serena olmazsa Jankovic veya Na Li

Türkiye Tenis Federasyonu (TTF) Başkanı Ayda Uluç, 26 Temmuz-1 Ağustos tarihlerinde yapılacak Sony Ericsson WTA Tour İstanbul Cup uluslararası bayanlar tenis turnuvasına gelmek isteyen dünyanın 1 numarası Serena Williams'ın sağlık durumuna göre ABD'li tenisçiyle bir anlaşma yapacaklarını açıkladı.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Uluç, yaptığı açıklamada, WTA sıralamasında ilk sırada bulunan Serena'nın İstanbul Cup'a gelmek istediğini kendi internet sitesinde yayınladığını ifade ederek, “Ancak Serena sakatlık yaşadı. Onlar çok profesyonel bakıyorlar. Para verip onu getirtip, sonra ilk turda elenirse bu olmayacak iş. Dizinden problemi var. Düzelirse o gelmek istiyor, sözleşmeyi yapacağız. Daha sözleşme yapmadık. Sağlık durumuna göre imzalanacak” diye konuştu.

Serena Williams'ın gelememesi durumunda alternatiflerini düşündüklerini kaydeden Ayda Uluç, “Serena olmazsa, Jelena Jankovic veya Na Li olabilir” dedi.

“YAPTIĞIMIZ HER ŞEYİN TAKİPÇİSİ BİZ OLMALIYIZ”

Ayda Uluç, İstanbul Cup'ın kendilerinin sorumluluğunda olduğunu, bu yüzden kendi seçtikleri turnuva direktörünü istediklerini söyledi.

Bu tarz profesyonel turnuvaların Türkiye'de devamını istediklerini kaydeden Uluç, “İsim hakkı tabii ki İstanbul Cup A.Ş.'nin ama parayı TTF, Spor Toto'dan ve sponsorlardan alıp, buraya veriyor. Bizim programladığımız, ama devletten destek aldığımız bir turnuva. Bunun takibini de TTF yapar. Onun için federasyon dışında birinin ya da organizasyonun bunu yapması çok doğru olmaz. TTF'nin devlete sorumluluğu var. Yaptığımız her şeyin takipçisi biz olmalıyız” dedi.

Turnuva direktörlüğü konusunda İstanbul Cup ile olan anlaşmazlığın düzeleceğine inandığını kaydeden Ayda Uluç, şöyle konuştu:

“Biz kendi seçtiğimiz turnuva direktörü istiyoruz. Sistemimizi bilen arkadaş. Turnuvanın tüm giderlerini devlet desteğiyle TTF karşılıyor. İstanbul Cup A.Ş.'nin hiçbir maddi katkısı olmuyor. Sadece isim hakkı onlarda. Ben böyle bir şeyde niye gidip, başka bir organizasyonu yapan yere bu parayı vereyim? Kim parayı veriyorsa onun bu işi yürütmesi lazım. Turnuva direktörü konusunda görüşmeler sürüyor, yakın zamanda hallolur.”
Ayda Uluç, bir soru üzerine, İstanbul Cup'ın bu turnuvayı eskiden olduğu gibi yine tek başına yapabileceğini ifade ederek, “Mühim olan bu tarz bir organizasyonun Türkiye'de olması. Keşke onlar yapabilseler. Belki sponsor bulur ve yaparlar. Çok iyi olur. Biz de destek oluruz. Çok da mutlu oluruz” dedi.

“MARSEL İLHAN TÜRKİYE'DE TENİSE ÇOK ŞEY KATTI”

Ayda Uluç, milli tenisçi Marsel İlhan'ın Türkiye'de tenisin gelişmesine büyük katkısı olduğunu belirterek, “Marsel, Türkiye'de tenise çok şey kattı” dedi.

Özbek asıllı olan Marsel İlhan'ın Türkiye'ye küçük yaşta geldiğini anlatan Uluç, şunları kaydetti:

“Bizim antrenörümüzle çalıştı. Çok disiplinli, spordan başka bir şey düşünmeyen bir çocuk. Şu anda hem kendisinin, hem antrenörünün her şeyini TTF karşılıyor. Ama 'helal olsun' diyorum. O da, ondan sonra gelecek sporculara motivasyon olacak, 'Bak demek ki federasyon destekliyormuş' diyecekler. Çünkü teniste sponsor bulmak zor. Marsel, sakatlanmazsa çok yakında ilk 50'de olur.”

Bunları da Beğenebilirsiniz