Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Serena hız kesmiyor

Wimbledon’da beşinci şampiyonluğunu yaşayan Serena Williams, ara vermeden ülkesi Amerika’da düzenlenecek olan WTA Stanford turnuvasında mücade edecek.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Eurosport.com'un haberine göre, son iki yılda yaşadığı sakatlıklar ve hastalıklar yüzünden kariyeri tehlikeye giren Williams, Wimbledon'da şampiyon olduktan sonraki hislerini şu şekilde açıkladı:

“Harika hissediyorum, çok mutlu oldum. Bu bir takım başarısı. O hafta boyunca, takım olarak çok çaba gösterdik. Sadece ben değil. Ayrıca bu durum iki yıl öncesine kadar da gidiyor. Tüm bu süreçte onlar benimleydiler, hoş bir durum bu.”

Olimpiyat ve Amerika Açık öncesi, geçen sene şampiyon olarak kapattığı WTA Stanford’a tekrar katıldığı için mutlu olduğunu belirten 30 yaşındaki tenisçi; “Geçen yıl burası beni şahlandırmıştı. Harika bir yaz geçirmiş ve büyük bir özgüven kazanmıştım. Yani burası bana yardımcı oldu ve ben de tekrar buraya gelip, unvanımı korumak istedim” dedi.

Tek kadınlardaki 14. Grand Slam şampiyonluğu ile dünya sıralamasında 4. sıraya yükselen Williams, Stanford’daki ilk maçında Nicole Gibbs ile karşılaşacak.


Bunları da Beğenebilirsiniz