Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Şeref ve Hamza eziyor

Paris'te dün başlayan Dünya Grekoromen Güreş Şampiyonası'nda Şeref Eroğlu ile Hamza Yerlikaya gruplarından birinci çıkarken, Ercan Yıldız ve Yekta Yılmaz Gül elendi.

Celal DEMİRBİLEK
SON GÜNCELLEME
Dünya Grekoromen Güreş Şampiyonası dün Fransa'nın başkenti Paris'te başladı. İlk gün mindere çıkan 4 güreşçimiz, yaptıkları 9 maçın 6'sını kazanırken, Şeref Eroğlu ile Hamza Yerlikaya, gruplarından birinci çıktı. Ercan Yıldız ve Yekta Yılmaz Gül ise elendi.

66 kiloda Şeref Eroğlu, Rus Sergei Kountarev'i 6-0, Estonyalı Olari Suislep'i de 9-0 yenerek, tur atladı. 84 kiloda Hamza Yerlikaya, Japon Shingo Matsumoto'yu 4-1, Avustralyalı Vitaly Ogulev'i 1 dakika 19 saniyede 10-0 teknik üstünlükle yendi.

120 kiloda Yekta Yılmaz Gül, Koreli Woo Park'ı 3-0 yendi, ancak 2. maçında Rus Khassan Baroev'e 5-0 mağlup olunca, elendi. 55 kiloda Ercan Yıldız, Gürcü Irakli Chouchua'ya 4-0, İranlı Hasan Rangraz'a 4-2 yendi. 3. maçında Hintli Khatri Mukesh'i 3-0 yenmesine rağmen, ilk 2 karşılaşmasını kaybettiği için elendi. Şampiyonada bugün Şeref Eroğlu ve Hamza Yerlikaya, çeyrek finale çıkabilmek için mücadele edecek. 60 kiloda Bünyamin Emik, 74 kiloda Mahmut Altay ve 96 kiloda Mehmet Özal da grup maçlarına çıkacak.

Pizza Yerlikaya kapış kapış

Dünya Grokoromen Güreş Şampiyonası'nın yapıldığı Palais Des Sports'ta Hamza Yerlikaya pizzaları kapış kapış gidiyor. Bir Fransız, salonun bahçesinde, olimpiyat şampiyonlarının adını verdiği pizzaları satışa sundu. En çok ilgi gören Pizza Yerlikaya'nın içinde tonbalığı, somon füme, domates, peynir, süt ve limon bulunuyor.

Köpekli arama Şansal'ı kızdırdı

Organizasyon bozukluğu ile başlayan Dünya Güreş Şampiyonası'nda Fransızlar'ın ayıbı bununla da bitmedi. Charles De Gaulle Havaalanı'nın gümrüğünde Milli Takım sporcularının eşofmanlarının bulunduğu koliyi Fransızlar, polis köpekleri ile aradı.

Şampiyonayı izlemek üzere beraberindeki federasyon üyeleri ve milletvekilleriyle birlikte Paris'e gelen Güreş Federasyonu Başkanı Osman Şansal, bu duruma sert tepki gösterdi. Şansal, ‘‘Görevliler kolide ne olduğunu sorduklarında Mili Takım sporcularının eşofmanları olduğunu söylememize rağmen çok çirkin bir şekilde köpeklerle bu kolinin aranması hiç de hoş değildi’’ dedi.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler