« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Şeref Eroğlu finalde

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Avrupa Grekoromen Güreş Şampiyonası'nın ikinci gününde Ukraynalı rakibini 10-0 teknik üstünlükle yenen 63 kilo sporcumuz, Rus Monov ile altın madalya mücadelesi yapmaya hak kazandı...

Belarus'un başkenti Minsk'te devam eden 45. Avrupa Grekoromen Güreş Şampiyonası'nın ikinci gün sabah seansından, güreşçilerimiz 4 galiyet, 4 yenilgi alırken, 63 kiloda Şeref Eroğlu finale kaldı. Nazmi Avluca ile Hakkı Başar grup finalinde rakiplerine yenilerek altın yolundan bronz yoluna döndüler.

63 kiloda dünya şampiyonumuz Şeref Eroğlu, Ukraynalı O.Litvinenko'yu minderde kündelerle bir o yana bir bu yana adeta evirdi çevirdi, 3 dakikada 10-0 teknik üstünlükle yenip finale çıktı. Eroğlu finalde daha önce yendiği Rus Nikolai Monov ile altın mücadelesi yapacak.

76 kiloda Nazmi Avluca, Rus M.Kardanov karşısında henüz müsabakanın başında yediği salto ile dağıldı. Daha sonra bir de çırpma yedi. Maçın sonlarına doğru pres yaptı. Ancak bu yetmedi ve minderden 8-2 yenik ayrıldı.

HAKKI'YA YAZIK

82 kilo güreşçimiz Hakkı Başar, Belarus S.Lıschtwan karşısında maçın başında yediği çırpmadan sonra dağıldı. Rakibi biraz da faullü güreşerek Hakkı'yı minder dışına iteleyince hakem iki kez ihtar puan verdi. İki kez parterde özel oyun olunca minderden 6-0 yenik ayrıldı.

54 kiloda Ercan Yıldız, Ermeni V.Juharyan'ı çırptı. 1-0 yendi. 85 kiloda olimpiyat şampiyonumuz Hamza Yerlikaya bu şampiyonadaki ilk terini Estonyalı önünde attı. Güreşçimiz, T.Proovel'i çırptı, künde attı, 4-0 yendi.

130 kiloda Polonyalı güreşçinin çekilmesi üzerine eşleşmeler değişti. Şaban Donat, Litvanyalı G.Bukauskas'ı uzatma bölümünde beline girdi, indirdi ve 2-0 yendi. 58 kiloda Ergüder Bekişdamat, Rus R.Somonıan'a 5-0 yenildi ve bronz yoluna döndü. 69 kiloda da Mecnun Güler, Rus A.Tretjakow karşısında normal süreyi puansız geçti. Uzatma bölümünde çırpmayla 2-0 yenildi. Mecnun da mücadelesini B grubunda sürdürecek..

Bakan Aşık moral verdi

Resmi ziyaret amacıyla Belarus'ta bulunan Devlet Bakanı Eyüp Aşık, Avrupa Grekoromen Güreş Şampiyonası'nın yapıldığı salona gelip, sporcularımıza moral verdi. Belarus'un başkenti Minsk ve diğer şehirlerde bakanlığı ile ilgili incelemelerde bulunup, bu ülke ile ortak sigara fabrikası kurma anlaşmaları yapacak olan Bakan Eyüp Aşık, ANAP Tekirdağ Milletvekili Enis Sülün, Tekel Genel Müdürü Mehmet Akbay, Minsk Büyükelçimiz Şule Soysal ile birlikte tribünde güreşçilerimize destek oldu.


CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz