SAKARYA HABERLERİ

Serdivan'da yaşlılar belediyeye bir tuşla ulaşıyor

DHA
27.04.2017 - 15:46Son Güncelleme :
DHA

Azim ÇELİK/SERDİVAN(Sakarya), (DHA) - SERDİVAN Belediyesi'nin 'Hayat Çağrısı' projesi kapsamında yaşlıların tek tuşla kendilerine ulaşmasını sağlayan cihazlar evlere yerleştirildi.

Serdivan Belediyesi, yaşlılara kolaylık olması için yeni bir proje hayata geçirdi. Belediye 'Hayat Çağrısı' isimli proje kapsamında yalnız yaşayan yaşlıların evlerine bir cihaz yerleştirerek yaşlıların 7 gün 24 saat bir tuşa basarak kendilerine ulaşması sağlandı. Çağrı merkezine ulaşan yardım ikazı sonucu, Serdivan Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü'nde görevli Hayat Çağrısı ekibi harekete geçerek ihtiyaç sahiplerine ulaşıyor. Sisteme düşen uyarı ile birlikte Hayat Çağrısı ekibi, çağrıyı bırakan kişinin sağlık sorunlarından, kullandığı ilaçlara kadar tüm bilgilere anında erişebiliyor. Sistem sayesinde sağlık ve kişisel bakım konusunda yaşlıların tüm ihtiyaçları evlerine gelen ekipler tarafından karşılanıyor.

Sistemin kurulduğu evlerden birine misafir olan Serdivan Belediye Başkanı Yusuf Alemdar, uygulamayı yerinde inceleyerek, ilk yardım çağrısını hane sahibi ile birlikte yaptı. Hayat Çağrısı ekibi ile 7/24 yaşlıların yanlarında olduklarını belirten Yusuf Alemdar, sistem sayesinde yaşlıların kendilerini daha güvende hissedeceklerini ve gündelik hayatlarının daha da kolaylaşacağını ifade etti.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Sakarya haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Sakarya ilinden Serdivan'da yaşlılar belediyeye bir tuşla ulaşıyor hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 27 Nisan 2017 tarihinde saat 15 46’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Serdivan'da yaşlılar belediyeye bir tuşla ulaşıyor haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı