« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Serdar'ın hedefi Milli Takım

Fenerbahçeli Serdar Kesimal, "Sarı-lacivertli takımda başarılı olup, A Milli Takım'a hizmet etmek istiyorum" dedi.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Serdar Kesimal, Fenerbahçe Dergisi'nin ocak ayı sayısına yaptığı açıklamada, futbolda yaşanan krize değinerek, “Bu süreçten en fazla etkilenen takım biziz ama bu süreçten en iyi çıkan da biziz. Bu da takımın ve kulübün büyüklüğünden geliyor. Burada takım kaptanlarımızın, hocamızın, yönetimin duruşunun ve taraftarın mükemmel desteğinin çok büyük etkisi var. Biz kenetlendik. Bugünleri atlatacağımızı biliyorduk ve atlatıyoruz da. İnşallah bu seneyi şampiyon tamamlayarak sahada vermemiz gereken cevabı veririz” diye konuştu.

Sezon başından beri yaşananlardan herkesin sinirlerinin yıprandığını dile getiren Serdar Kesimal, “Maç içinde bir şeyleri ispatlamamız gerekmiyor ama yine de gerektiğini düşünüyoruz. Duygu patlamalarının maç içinde olması çok normal. Hepimiz hırslı oyuncularız. Ama en önemli olan bunu maç içinde bırakıp, maç dışına taşımamak. Bunu da şu ana kadar iyi yaptığımızı düşünüyorum. Maç içerisinde ne kadar sürtüşmeler olsa da maç dışında normal hayatımıza devam ediyoruz” ifadelerini kullandı.

Duygularını kontrol etme açısından Türkiye'de yetişen futbolculara oranla daha iyi olduklarını düşündüğünün altını çizen genç oyuncu, “Sonuçta biz de Türk'üz, bizim de parlamalarımız oluyor ama Almanya'da yetiştiğimiz için duygularımızı frenlemeyi daha iyi yapabiliyoruz. Ona göre biraz avantajımız var. Türkiye'deki altyapıları çok iyi bilmiyorum ancak A Takımlar düzeyinde baktığımızda hocalarımızın taktik olarak oyuncularına çok iyi bilgiler öğrettiği aşikar. Taktik bilgi olarak iyi yetiştiriliyoruz” dedi.

Serdar Kesimal, A Milli Takım'la ilgili beklentilerine de değinirken, “Şimdi bir hoca değişimi oldu. Sakatlığımı da atlattım. Fenerbahçe'de başarım takdir görürse, milli takıma dönmeyi istiyorum tabii ki. Yeni milli takım hocamız da benden beklentileri olduğunu söylüyor zaten. İnşallah sakatlık olmazsa ilk önce Fenerbahçe'de başarılı olup, milli takıma hizmet etmek istiyorum” değerlendirmesinde bulundu.

Bunları da Beğenebilirsiniz