« Hürriyet.com.tr
MENÜ

'Serdar'ın fiyatı 2 milyon 540 bin dolar'

Bursaspor başkanı İbrahim Yazıcı, Beşiktaş Kulübü Asbaşkanı ve Mali İşlerden Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Ertunç Soğancıoğlu'na Radyospor'da cevap verdi. İbrahim Yazıcı, Aydın Cingöz'le Gündem programında Soğancıoğlu'nu yalanlarken, "Beşiktaş'ın Serdar Kurtuluş'a biçtiği fiyat 2 milyon 540 bin dolar"dır. dedi.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Serdar Kurtuluş'u Beşiktaş'a verdikleri dönemde anlaşma metninde bu oyuncunun bir milyon doların üzerinde satılması durumunda Bursaspor bu paranın yüzde 50'sini alacak diye anlaşma yaptıklarını tekrarlayan Yazıcıoğlu, "Kulübün iç işlerine karışacak değiliz. Geçen sene nisan sonu itibariyle Beşiktaş futbolcularımızın fiyatı budur diye bir tespit yaptırmış. Bu bir mahkeme kararıyla olmuş. Burada Serdar Kurutuş’a biçilen fiyat 2.540 bin dolardır. Bu Beşiktaş kulübünün kendi beyanı. Bu beyana karşılık Sarder’ı çok basit bir rakama satmışlar." dedi.   

Beşiktaş Kulübü Asbaşkanı ve Mali İşlerden Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Ertunç Soğancıoğlu'nun "Kaldı ki sayın Bursaspor Başkanı'nın, 2008-2009 sezonu ara transfer döneminde Yusuf Şimşek'in Bursaspor'dan Beşiktaş'a transferinde, Serdar Kurtuluş'un takasta bedelsiz olarak Bursaspor'a verilmesi teklifimizi kabul etmediğini unuttuğunu düşünmekteyiz. Öte yandan, eski futbolcumuz Ali Tandoğan'ın hiçbir transfer bedeli talep edilmeksizin bedelsiz olarak Bursaspor'a verilmesi, yine aynı şekilde Tomas Zapatocny'nin bedelsiz olarak Bursaspor'a kiralanması hususuna Sayın Bursaspor Başkanı hiçbir şekilde itiraz etmemiş olduğu hususunu da kamuoyunun dikkatine sunarım. Beşiktaş'a hizmet etmiş bu sporcularımızın transferleri, teknik kadromuzun takım kurma tercihleri doğrultusunda gündeme gelmiş ve değerlendirilmiştir.''  açıklamalarının ise doğru olmadığını söyledi. 

"Soğancıoğlu'nun yaptığı ayrıntıların transferle ne ilgisi var" şeklinde devam eden Yazıcı, "Ben kimseyi suçlamıyorum ama bu açıklama doğru değil. Yapılan alışverişler net. Bizim bu futbolcuları nasıl aldığımız belli. Konuyla hiç ilgisi yok ki. Bu futbolcular başka bir yere gidebilirlerdi. Zapatocny konusuna gelince; Zapatocny Kasımpaşa'ya verilmek istendi ama futbolcu bunu kabul etmedi. Bizde şimdilik kiralık oynuyor ve Beşiktaş’ın malı. Ayrıca Zapatocny bizden ciddi bir para alıyor." dedi.

Serdar Kurtuluş meselesinde söylemediği şeylerin yazıldığını tekrar vurgulayan Yazıcı, "Benim söylemediğim, şeyler yazılıyor. Ben diyorum ki Beşiktaş’ın bu konuda bir beyanı var mı yok mu? Bunun cevabını öğrenmek istiyorum." ifadelerini kullandı.


Bunları da Beğenebilirsiniz