« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Serdar'ın derdi paraydı

Batuhan Karadeniz’in Beşiktaş A Takımı’na kazandırılmasında büyük pay sahibi olan siyah beyazlı kulübün eski altyapı koordinatörü Mehmet Ekşi, “Batuhan’ın bonservisiyle Eskişehirspor’a verilmesini “büyük kayıp” olarak nitelendirdi.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Radyospor’da Özgür Sancar’la Haber Özel Programı’na katılan Ekşi, Batuhan’ın gönderilmesinin her açıdan büyük bir kayıp olduğunu dile getirerek, “Batuhan’ın 1 yıl boyunca oynatılmamasını bir teknik adam olarak içime sindiremiyorum. 10 maç üst üste oynasaydı şu anda Türkiye’nin en iyi forvetiydi; değeri de 10 milyon Eurolarla ölçülürdü” dedi.

Mehmet Ekşi, Batuhan’ın gönderilmesine altyapıdan sorumlu yönetim kurulu üyesi Sinan Vardar’ın karşı çıkması gerektiğini savunurken, Serdar Özkan’ın para için Beşiktaş’tan ayrıldığını iddia etti.

Serdar’ın Beşiktaş’ta hiç kimsenin bulamadığı kadar şans bulduğunu belirten Ekşi, “Problem para, oynayamadığım için gidiyorum açıklaması doğru değil. Galatasaray’da oynayacağının garantisi var mı?” şeklinde konuştu.

HER AÇIDAN BÜYÜK KAYIP

Batuhan'ın gönderilmesini büyük bir kayıp olarak nitelendiren Ekşi, "Bundan 3 yıl önce Beşiktaş A Takımı’na geldi, onu biz yetiştirdik. Asla saygısız bir insan değil, son derece saygılı, ama bazen konuşurken hatalar yaptı. Yapmaması gereken konuşmalar yaptı. Batuhan, bu sezon 20 maç çok rahat oynayabilirdi. Ona 10 maç bili üst üste şans verilseydi, şu anda Türkiye’nin en iyi santraforu olurdu. Ayrıca Beşiktaş, bu futbolcuyu satmazdı, üstüne 10 milyonların üstende değerler taşıyan bir futbolcu kazanabilirdi." dedi.

DENİZLİ’NİN ONU 1 SENE OYNATMAMASINI İÇİME SİNDİREMİYORUM

Batuhan'ın Süper Lig'de forma giymemesin kabul edilemez olduğunu söyleyen Mehmet Ekşi, "Mustafa Denizli’ye de haksızlık etmek istemiyorum; ama bu yaştaki bir değerin 1 yıl boyunca futbol oynamamasını, ben bir teknik adam olarak içime sindiremiyorum. Söylenmiş bir söz yüzünden Batuhan oynatılmamışsa bu daha da kahredici bir durum. Burada Mustafa Denizli bir teknik adam, ama yönetici Sinan Vardar bu işe karşı çıkması gerekirdi. En azından yönetimi Batuhan’ın verilecekse bile en azından kiralık olarak verilmesini sağlamalıydı." şeklinde konuştu.

SERDAR’IN SORUNU PARAYDI

Serdar Özkan'ın yeteri kadar şans bulup bunu değerlendiremediğini söyleyen Mehmet Ekşi, "Üstelik altyapıdan gelen bir oyuncuya hiçbir zaman bu kadar şans vermezler. Sanıyorum Serdar’ın para problemi oldu. Beşiktaş’ın altyapısından gelip, ekmeğini yemiş birisi olarak parayı sorun yapmamalıydı. Yönetim kuruluna gidip, neyi taktir ediyorsanız onu alıp, oynarım demeliydi. Asıl meselenin yeteri kadar oynayamamak olduğunu söylüyor. Buna katılmak mümkün değil." şeklinde konuştu. 

GALATASARAY'DA OYNAYACAĞI GARANTİ Mİ?

Serdar Özkan'ın Galatasaray'da oynayıp oynamamasının garanti olup olmadığını soran Ekşi, "Futbolcu kendisi oynar, çıkıp çatır çatır oynamalıydı. İyi olsaydı, zaten oynatılırdı. Çok yetenekli bir futbolcu; gerekli çalışmayı yapıp, gerekli özveriyi gösterseydi Serdar’ı hiç kimse 11’den kesemezdi. Para problemi yoksa neden imza atmadı. Galatasaray’da oynayacağı garanti mi? Ama Beşiktaş’tan daha rahat oynayabileceği bir kulüp var mı? Bana göre kendine iyi bakarsa her yerde, Avrupa’da da oynar." ifadeleriyle sözlerini bitirdi.


Bunları da Beğenebilirsiniz