« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Serdar ULUER

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
Briegel'in gelmesiyle ateşlenen Trabzonspor, ligde ecel terleri döken G.Birliği'ni de çelmeledi. Kırmızı siyahlılar, galibiyet için çıktıkları maçtan 1 puanla ayrılmak zorunda kaldılar.

19 Mayıs Stadı'nın buzla kaplı zemininde öncelikle savunmayı düşünen bordo mavililer, bir-iki pozisyon haricinde kendi alanlarından hiç çıkmayarak kontrollü oynamayı tercih ettiler. Erdoğan Arıca'nın, takımını Cem ve Macit'in bariz üstünlüğüne rağmen havadan oynatmadaki ısrarı konuk ekibin ekmeğine yağ sürdü. 30. dakikada Cem'in Cafer'i kale sahası içinde topla buluştuğu anda itmesini Orhan Erdemir'in penaltıyla değerlendirmemesi ise bordo mavililer için büyük kısmetti. Nitekim Trabzonlu futbolcular galibiyete Erman'ın golüyle ulaşma fırsatı yakaladılar. Ancak, uzatma dakikalarında Güngör'ün neden olduğu penaltı, acemiliğin daniskasıydı.

ÇELİŞKİLİ KARARLAR

Takımını öne geçirdikten sonra Da Silva'nın yerine Somers'i, Hami'nin yerine de Güngör'ü oyuna alan Briegel, tempo ve mücadele gücünü yükseltti. Buna karşılık 9 hafta kadro dışı kalan ve ‘‘ben bu saatten sonra G.Birliği'ne hiçbir şey veremem’’ diyen Tolga'dan medet uman Arıca da takımına geldiği günden beri hüsrandan başka hiçbir şey katamadığını bir kez daha ispatladı.

Orhan Erdemir çaldığı ve çalmadığı iki kritik pozisyonla maçın kaderini etkiledi. Birinde Cafer'in düşürülmesine penaltı düdüğü çalmadı. Diğerinde ise İdris'in pozisyonunda ağır bir kararla penaltı noktasını gösterdi. Centilmenlik ödülü almış G.Birliği taraftarının kötü tezahüratı kendilerine hiç yakışmadı. Ancak Erdemir'in de Türkiye liglerinde birçok olaya göz yumulurken bir avuç taraftarın bağırmasıyla soyunma odasına gitmesi şovdan başka bir şey değildi.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler