« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Serdar Tatlı-Fatih Altaylı davası ertelendi

Süper Lig hakemlerinden Serdar Tatlı, ‘Kişiliğine hakaret ettiği’ gerekçesiyle gazeteci Fatih Altaylı aleyhine açtığı 50 bin YTL'lik tazminat davasının bugünkü duruşmasında, mahkeme heyeti davalıların sosyal ve ekonomik durumlarının tespit edilmesine karar verdi.

Barış DURAK/ŞANLIURFA, (DHA)
SON GÜNCELLEME
Hakem Serdar Tatlı, Fatih Altaylı’dan 50 bin YTL tazminat ve hakkında 1 yıl spor konusunda yazı yazmama cezası verilmesini istedi. Tatlı, Altaylı'nın köşesinde kendisi için 28 Kasım ve 5 Aralık 2005 tarihli köşe yazılarında, “Türkiye futbol ligleri çok haysiyetsiz hakem gördü, ama bu kadar profesyonelini az gördü. Maçın başlaması ile beraber hakem Serdar Tatlı, Galatasaray’ın canına okumak için elinden gelen her şeyi yapacağını gösterdi’ ve ‘Aziz Yıldırım’ın uşağı olmuş bir federasyon ve onun da uşağı hakemler’ yakıştırmalarında bulunduğunu savundu.

Şanlıurfa Asliye Hukuk Mahkemesi'ndeki davaya Serdar Tatlı’nın avukatı Müslüm Akalın ile Fatih Aytaylı’nın avukatı İsmet Güdemen katıldı. Mahkeme heyeti, davalı tarafın cevap dilekçesinin beklenmesine, geldiğinde davacı tarafa tebliğat çıkarılmasına ve davalıların sosyal ekonomik durumunun tespitine karar vererek, davayı erteledi.

Bunları da Beğenebilirsiniz