Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Serdar Özkan tamam ama Hakan Arıkan gereksiz

Galatasaray Eski Başkanı Faruk Süren, sarı-kırmızılı takımın transfer politikasını ve şu andaki durumunu hurriyet.com.tr’ye değerlendirdi.

Alican YAYCILI
SON GÜNCELLEME

Hakan Arıkan transferinin tamamen gereksiz olacağını belirten Süren, devre arasında Shabani Nonda’nın gönderilmesinin büyük hata olduğunu söyledi.

 

GALATASARAY ÖNÜMÜZDEKİ YIL ŞAMPİYON OLUR!

 

Geçen yıl ligi 5. sırada tamamlayan ve bu sezonda 3. sırada olan sarı-kırmızılı takımın önümüzdeki yıl şampiyon olacağını söyleyen efsane başkan “Eğer 2 yıl aktarmalı bir hesap yaparsak takım 2 basamak atlaya atlaya önümüzdeki yıl şampiyon olur. Geçen sene 5. olduk, bu yıl 3. O zaman önümüzde ki yıl da şampiyon oluruz. Galatasaray her şeyden önce takım olmalı. Medyatik transferler yapılmamalı. Takımda strateji yok. O nedenle tüm bunlar oluyor. Adnan Polat da öz eleştiri yapıyor. 2-3 maç kazanınca ‘2000 ruhu geldi’ deniyor. Öyle ruh çağırmakla bu işler olmaz. Daha fazla çalışmak gerekiyor” dedi.

 

SERDAR TAMAM AMA HAKAN GEREKSİZ

 

Faruk Süren, son günlerde çıkan transfer dedikoduları ile ilgili olarak “Bu transferler maliyet meselesi. Ancak kaleci transferi yapmak gereksiz. İki tane mükemmel kaleciniz var. Hakan onlardan daha yetenekli bir kaleci değil. Leo Franco’ya verilen şanslar Aykut’a verilseydi Milli Takım yeni bir kaleci kazanacaktı. Serdar Özkan ise süratli iyi bir oyuncu. O olabilir. Takımın oluşumunda Frank Rijkaard ile konuşup transferlerin öyle yapılması gerekiyor” dedi.

 

NONDA’NIN GÖNDERİLMESİ HATAYDI

 

Devre arasında Shabani Nonda’nın gönderilmesinin yanlış olduğunu söyleyen Süren “Nonda gönderilmeyecekti. Nonda’nın takımda tutularak Leo Franco’nun gönderilmesi gerekiyordu. Çok fazla taktiksel hata yapıldı” dedi.

 

TRANSFERDEN ÖNCE TAKIM OMURGASI OLUŞMALI

 

Gelecek yıl için yapılacak transferleri değerlendiren Faruk Süren “Transferlerden önce omurga oluşturulmalı. Leo Franco’nun opsiyonu tamamen yanlış. Dos Santos iyi oyuncu, hücuma güzel kalkıyor ama neticeyi değiştirecek bir oyuncu değil. Transferlerden önce kalede bunu, stoperde bunu orta sahada bunu ve forvette bu oyuncuyu oynatacağım denilmeli” dedi.


Bunları da Beğenebilirsiniz