« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Serdar Kurtuluş 100 bin dolarlık adam mı

Anlaşma gereği futbolcunun satışından para alması gereken yeşil beyazlılar, sözleşmedeki rakam 1 milyon dolardan aşağı olduğu için pay alamadı. Bursaspor Başkanı Yazıcı, Beşiktaş hakkında suç duyurusunda bulunacaklarını açıkladı.

Emre KOŞAK / DHA
SON GÜNCELLEME

BURSASPOR Başkanı İbrahim Yazıcı, Beşiktaş Kulübü’nün Gaziantepspor’a sattığı Serdar Kurtuluş’un bedelini 100 bin dolar olarak açıklamasını ‘senaryo’ olarak değerlendirdi.  Beşiktaş A.Ş.’nin geçtiğimiz hafta yaptığı genel kurul toplantısında kulüp asbaşkanı Ertunç Soğancıoğlu’nun, 4 milyon dolar teklif aldıkları Serdar Kurtuluş’u Gaziantepspor’a 100 bin dolara verdiklerini söylemesi Bursaspor Yönetimi’ni ayağa kaldırdı.

1 milyon dolar ve 2 futbolcu verilmişti

Siyah beyazlı kulüp, 2006 yılında Serdar’ı, 1 milyon dolar para artı Eser Yağmur ve Sinan Kaloğlu karşılığında Bursaspor’dan satın almıştı. İki kulüp arasında yapılan anlaşma gereği Beşiktaş, futbolcuyu 1 milyon doların üzerinde bir fiyata satarsa, 1 milyon doların fazlası olan her rakamın yarısını yeşil beyazlı kulübe verecekti.Beşiktaş, sezon başında İsmail Köybaşı’na karşılık G.Antep’e gönderdiği Serdar Kurtuluş’un bonservis rakamını 100 bin dolar olarak bildirince, Bursa bu transferden para alamadı.

Yazıcı: Gereken her şeyi yapacağız

Bursaspor Başkanı İbrahim Yazıcı, dün konuyla ilgili çarpıcı bir açıklama yaparak, Beşiktaş’ın açıkladığı bonservis fiyatını inandırıcı bulmadıklarını söyledi. Suç duyurusunda bulunacaklarını belirten Yazıcı, “Olayın takipçisiyiz. Serdar Kurtuluş 100 bin dolarlık bir adam mı? Tamamen Bursaspor bu işten para almasın diye düzenlenmiş bir senaryo. Biz de gerçekler belli. Serdar Kurtuluş’un kaç para yapabileceği de belli. Gerekeni yapacağız” dedi.

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz