Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Serdar Denktaş Münih'te

  LEFKOŞA/MÜNİH (A.A)
  23 Ekim 2005 - 17:29Son Güncelleme : 23 Ekim 2005 - 17:29

  KKTC Dışişleri Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Serdar Denktaş, “Almanya ile kültürel ve ekonomik bağları güçlendirmeyi hedeflediklerini” söyledi.

  Serdar Denktaş, Alman yetkililerle Kıbrıs konusunda, özellikle Türkiye'nin Avrupa Birliği'ne üyelik müzakerelerine başlamasının ardından meydana gelen son gelişmeler konusunda görüş alışverişinde bulunmak ve KKTC ile Almanya arasında kültürel ve ekonomik ilişkileri güçlendirmek amacıyla Münih'e gitti.

  Türk Ajansı-Kıbrıs'ın (TAK) haberine göre, Denktaş'ı Münih'te, Türkiye'nin Münih Başkonsolosu Abdurrahman Bilgiç, KKTC'nin Bavyera Eyaleti Fahri Kültür Ataşesi Turgay Hilmi ve KKTC'nin Bavyera Fahri Temsilcisi Alman Uli Piller karşıladı.

  Münih'e VIP'den giriş yapan Denktaş ve beraberindeki heyete kaldığı otele kadar, Alman polisi refakat etti.
  Otele gelişinde gazetecilere açıklama yapan Denktaş, “İki günlük Münih ziyareti sırasında kiminle görüşeceğinden ziyade Kıbrıslı Türklere uygulanan haksızlıkların devam ettiğini devamlı surette dile getirmenin daha önemli olduğunu” söyledi. Denktaş, “Önemli olan Kıbrıslı Türklere uygulanmakta olan haksızlığı vurgulamak ve dünya ile entegre olma niyetimizin devam ettiğini anlatmaktır” dedi.

  PAKİSTAN ZİYARETİ

  Gazetecilerin, önceki gün Pakistan'a yaptığı günübirlik ziyarete ilişkin soruları üzerine Serdar Denktaş, büyük bir felaket yaşayan Pakistan'a bütün dünyanın yardım elini uzatması gerektiğini vurguladı.“Pakistan'da meydana gelen faciayı yerinde gördük” diyen Denktaş, ülkeye kış mevsiminin gelmekte olduğuna dikkat çekerek, felaketzedeler için toplam 200 bin çadıra ihtiyaç duyulduğunu, ancak şu ana kadar sadece 20 bin çadır kurulabildiğini, bunların ise 15 bininin soğuk havaya dayanıklı olmadığını belirtti.

  KKTC Dışişleri Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Denktaş, Münih'teki temaslarına yarın başlayacak.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı