Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Serdar Bilgili okul yapacak

Başkan, yöneticilerine okul yapımı için gerekli talimatı verirken, ‘‘Okul İstanbul'daki kolejlerden farklı olmayacak. Köy için tüm imkanları seferber edeceğiz. Yeni doğan çocuklara Kartal adını takmaları beni çok duygulandırdı’’ dedi.

İsmail ER
SON GÜNCELLEME
Harekete geçti

Beşiktaş Kulübü Başkanı Serdar Bilgili, Şırnak'ta göç nedeniyle zorunlu olarak kurulan Beşiktaş Köyü'ne okul yapımı için harekete geçti. Bilgili, siyah beyazlı kulübün ikinci başkanı Hüsnü Güreli, Haşmet Kürüm, Erol Obdan, Muzaffer Nasıroğlu, Hüseyin Mican ile önceki akşam yaptığı toplantıda Şırnak'taki köye okul yapılması konusunda talimat verdi.

Kolej gibi olacak

Bilgili
, yönetimle birlikte tüm dernek ve kongre üyelerinin de katılımcı olacağı okulun İstanbul'daki lüks kolejlerden eksiği olmayacağını belirterek şöyle konuştu: ‘‘1994 yılında güvenlik nedeniyle köylerini boşaltarak sınıra göç etmek zorunda kalan ve bir komutanın isteği ile Beşiktaş Köyü olarak kurulan köy için, tüm imkanlar seferber edilecek.’’

Önemli projeler

Sezon bitiminde futbol takımının ve yönetiminin de ziyaret edeceği Beşiktaş Köyü için kolları sıvadıklarını açıklayan Bilgili, sözlerini şöyle sürdürdü: ‘‘Köyün en ilginç yanı tüm insanların Beşiktaşlı olması. Yeni doğan çocuklara Kartal adını takmaları beni çok duygulandırdı. Doğu'da Beşiktaş Köyü için önemli projelerimiz var.’’

Seferber oldular

Siyah Beyaz Derneği Başkanı Adem Akçay ve Beşiktaş Dostları Derneği Başkanı Bülent Deriş, Bilgili yönetiminin yapacağı okulun yanına sağlık ocağı ve kütüphane kurulması konusunda çalışmalara başladıklarını açıkladı. İsviçre Beşiktaşlılar Birliği yöneticisi Sezai Canazlar da köyün tüm öğrencilerine malzeme yardımına hazır olduklarını açıkladı.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler