« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Serdal Adalı: Sponsorlar tamam

Beşiktaş Kulübü Başkan Adayı Serdal Adalı, “Sportif başarılar için başta futbol olmak üzere tüm amatör branşlara sponsor hazırlıklarımızı tamamladık. Futbolda hedefimiz şampiyonluk olduğu gibi basketbolda da bu hedefe ulaşmak için çalışacağız" dedi.

AA
SON GÜNCELLEME

Adalı, Bursa'da bir otelde kongre üyeleri ile bir araya geldiği toplantı öncesinde gazetecilere yaptığı açıklamada, Beşiktaş'ın tüm sorunlarına vakıf olduklarını söyledi. Önlerinde kısa sürede çaresini bulmak zorunda oldukları mali sıkıntılar bulunduğunu ifade eden Adalı, şöyle konuştu: “Bununla beraber de sportif başarı ihtiyacı var Beşiktaşımızın. Sportif başarı ve mali disiplin bir arada yürümesi gereken konular. Bununla ilgili mali konularda iki haftada yol aldık. Kısa vadede önümüze gelecek sıkıntıları çare olabilmesi için kendi kefaletlerimizle kredi hazırlığı yapıyoruz. Sportif başarılar için başta futbol olmak üzere tüm amatör branşlara sponsor hazırlıklarımızı tamamladık. Futbolda hedefimiz şampiyonluk olduğu gibi basketbolda da bu hedefe ulaşmak için çalışacağız.”

“Beşiktaş’ın önüne gelebilecek sıkıntıları iyi analiz yaptık” diyen Adalı, şöyle devam etti: “Özellikle stadın finansmanı hazırlanmadan stada başlamak çok tehlikeli bir başlangıç olur. Bu hazırladığımız finansmanın yarıya yakını stadın yapımında herhangi bir aksama olmaması için bir hazırlıktır. 150 milyon dolarlık kredinin yarısını stadın inşası için, diğer yarısını da kulübümüzün önünde yüksek faizli olan kredileri ve borçları vadeye yaymak için kullanılacağız. Hedefimiz, kulübümüzün önünde yüksek faizli olan kredileri ve borçları vadeye yaymaktır. Şu anda Beşiktaş’ın en büyük sorunlarından biri olan yıllık 30 milyon liralık faizi ne kadar aşağıya çekebileceğimizdir. Hedefimiz bu kredi ile bu konuyu halletmek, yoksa Beşiktaş’ın sokağa atılacak bir kuruşu yok.”

Taksim Gezi Parkı'ndaki olaylar
Beşiktaş'ın “Çarşı” taraftar grubunun Taksim Gezi Parkı'ndaki eylemlere yönelik tavrına da değinen Adalı, “Beşiktaş kulübü olarak her zaman Çarşı ile iç içeyiz. Burada önemli olan kimsenin zarar görmemesi, kimsenin burnunun bile kanamaması. Nihayetinde bizim taraftar topluluğumuz sadece Gezi Parkı’nda değil, tüm olaylarda tepkisini gösteren, sosyal olaylarda fikrini belirten bir grup. Tüm dileğim, isteğim kimsenin burnunun kanamaması” diye konuştu.


Bunları da Beğenebilirsiniz