Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Sercan'a İngiltere'den resmi teklif

Bursaspor Futbol Şube Sorumlusu Mesut Mestan, Sercan Yıldırım için Premier Lig’deki iki takımdan resmi teklif aldıklarını söyledi.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Radyospor'da Özgür Sancar’la Haber Özel Programı’na katılan Mestan, “Sercan için sürekli teklif alıyoruz. İngiltere’den kulübümüze gelen iki teklif var; ancak Sercan’ı satmayacağız” dedi.

Sercan Yıldırım’ı Manchester City ve Manchester United Kulüpleri’nin istediği bildirilmişti.
Ancak Sercan, yabancı futbolcuların Premier Lig’de oynaması için gerekli olan A Milli takımda yüzde 70 oranında forma giyme yeterliliğine şu an da sahip bulunmuyor.

Mesut Mestan, Sercan Yıldırım için yeşil beyazlı kulübe İngiltere’den iki takımdan resmi teklif geldiğini açıkladı.

Sercan için bu tekliflerin yanı sıra yurtdışı ve yurtiçinden pek çok teklifin geldiğini doğrulayan Mestan “Başkanımız İbrahim Yazıcı’nın daha önce söylediği gibi bu iki futbolcumuzu olağanüstü teklifler gelmediği sürece satmayı düşünmüyoruz, hatta Volkan Şen’e de pek çok teklif var, ama biz kadromuzu korumaya kararlıyız. Futbolcu satmayacağız, ama bir önemli transfer yapacağız” dedi.

Mesut Mestan, takımın çalışmalarından oldukça memnun olduğunu sahalarında oynayacakları Kasımpaşa maçıyla lige iyi bir başlangıç yapmayı amaçladıklarını söyledi.

Sercan Yıldırım’ın İngiltere’den teklif aldığı belirtiliyor, ama yabancı bir futbolcunun Premier Lig’de oynaması için ülkesinin A Milli Takımı’nda yüzde 70 oranında forma giymesi gerekiyor. Sercan ise genç milli takımlarda forma giydi, ancak A Milli takımda geniş kadroda düşünülmesine karşın bu oranda forma giymedi.

Mestan, bu yöndeki soruya ise “Resmi teklifler geldiğine göre Sercan’ı uzun süredir izliyorlar, eminim genç milli takımlardaki performansını da göz önünde bulunduruyorlardır” şeklinde cevap verdi.


Bunları da Beğenebilirsiniz