« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Sercan Rıdvan Dilmen'e benziyor

Bursaspor’un deneyimli futbolcusu Ali Tandoğan, takım arkadaşı Sercan’ın çok yetenekli bir futbolcu olduğunu belirterek, “Eksikleri var, bunları giderirse büyük takımlarda rahat oynar, ama Beşiktaş’a uyum sağlayacağını düşünmüyorum. Oradaki sistem Sercan’a uygun değil” dedi.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Radyospor’da Özgür Sancar’la Haber Özel Programı’na konuşan Ali Tandoğan, ara transfer dönemi için Beşiktaş dışındaki bir büyük takımdan teklif aldığını belirterek, “Bonservisim yüksek olduğu için transfer gerçekleşmedi, ama sezon sonunda ne olacağı bilinmez” şeklinde konuştu. "

BELKİ ŞAMPİYON OLURUZ

Radyospor Ali’nin Galatasaray ve Trabzonspor’dan teklif aldığı öğrenirken, tecrübeli futbolcu sözlerini şöyle sürdürdü, "İkinci yarıda fikstür avantajımız var. Pek çok maçımızı içeride oynayacağız. Belki şampiyon oluruz. UEFA Kupası’na gitmeyi hedefliyoruz. Bursaspor tarihinde ilk olacak. Türkiye Kupası’nı kazanma hedefimiz de var."  

Şampiyonluğun uzak ihtimal olmadığını vurgulayan Ali Tandoğan, "Şampiyonluk hedefi uzak gözükse de, yapılamayacak hiçbir şey yok. Ama oynayacağımız maçlar bunu belirleyecektir. Pek çok maçı rahat oynadığımız için kazandık. Ama strese girdiğimizde kaybettik. Yılmaz Vural’ın sözlerine katılıyorum. Şampiyonluğa inanacaksın, bunu için gerekeni yapacaksın. Olursa mükemmel olur, ama daha önemlisi bu yolda yapılması gereken her şeyi yapmak." şeklinde konuştu.

SEZON SONUNDA BÜYÜK BİR TAKIMA GİDEBİLİRİM

Kendisine teklif geldiğini de vurgulayan Ali Tandoğan, "Ara transfer için sürpriz bir teklif aldım. Bonservis bedelim yüksek olduğu için gerçekleşmedi. Ama Beşiktaş dışındaki büyük takımlardan bir tanesinden teklif aldım.  Görüşme oldu, beni aralarında görmekten mutluluk duyacaklarını söylediler, ama bonservis sorunum vardı; olmadı. Fakat ne olacağı belli olmaz, transferim devre arasında olmaz ancak sezon sonunda olabilir." şeklinde konuştu.  

Bursaspor’da ikinci baharımı yaşadığını da söyelen Ali Tandoğan," Burada mutluyum, üstelik başarılıyım. Bunu Bursaspor’da gerçekleştirmek daha önemli, çünkü büyük takımlar zaten şampiyonluğa oynuyor." dedi.  

SERCAN ÇOK YETENEKLİ AMA EKSİKLERİ VAR

Transfer gündeminin başında yer alan takım arkadaşı Sercan Yıldırım’ı da öven Ali Tandoğan, "Onu alan takım, ondan çok çabuk bir şeyler beklerse yanılgıya düşer. Uzun vadede başarı beklemeliler ve sabretmeliler. Ben abartmayı sevmem, gerçek neyse onu söylerim. Sercan gerçekten çok yetenekli bir oyuncu. Ama eksikleri var,  kendisini geliştirmesi gerekir. Bunu yaparsa yurtiçinde her takımda rahat biçimde oynayacak duruma gelir." " ifadelerini kullandı.   

SERCAN’I RIDVAN DİLMEN’E BENZETİYORUM

Sercan’ı Türk futbolunun yaşayan efsanesi Rıdvan Dilmen’e benzettiğini kaydeden Ali Tandoğan, "O'nu Rıdvan Dilmen'e benzetiyorum. Vücuduyla yaptığı çalımlar vardı. Aniden durur, herkesi şaşırtır. Sercan’ın Rıdvan hocaya benzer bir stili var." dedi.  

SERCAN’IN UYUM SAĞLAYAMAYACAĞI TEK YER BEŞİKTAŞ

Sercan'ın büyük takımlarda rahatlıkla oynayabiliceğini ancak Beşiktaş'a uyum sağlayamayacağını belirten Ali Tandoğan, "Sercan’ın tek uyum sağlayamayacağı yer Beşiktaş olabilir; çünkü orası futbolcunun çok koşması, atlayıp zıplamasının beklendiği bir yer. Fakat Galatasaray ve Fenerbahçe’de ön bölgede oynayan oyuncuların çok pres yapması beklenmiyor, gol atsın yeter. Sercan da o tipte bir oyuncu. Beşiktaş’ta pres yapacak top çalacak futbolcu gerek. Dolayısıyla Sercan’ın Beşiktaş’ta zorlanacağını düşünüyorum. " şeklinde sözlerini bitirdi.  


Bunları da Beğenebilirsiniz