« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Sercan: Gol kralı olmak istiyorum

Bursaspor'un genç futbolcuları ve aynı zamanda U-19 Milli Takım'ın golcüleri Sercan Yıldırım ve Eren Albayrak, Özlüce Tesisleri'nde basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

DHA
SON GÜNCELLEME

Bursaspor'un sezon açılışı programı belli oldu

Milli takımda şanssız yenilgiler aldıklarını ifade eden genç futbolcular, Bursaspor için ise, "UEFA hedefliyoruz" dediler.

Bursaspor'un altyapıdan yetiştirdiği yetenekli futbolcuları Sercan Yıldırım ve Eren Albayrak, Bursaspor Özlüce Tesisleri'nde basın mensuplarının sorularını yanıtladı. 25. Avrupa 19 yaş altı A gençler şampiyonasında, şampiyon olmadan dönmelerinin üzüntüsünü yaşadıklarını dile getiren genç kramponlar, "Şampiyon olmak istiyorduk ama olmadı. İnşallah bunu A Milli ve Ümit Milli takımlarında gerçekleştiririz" dediler.

"GOL KRALI OLMAK İSTİYORUM"

Bursaspor'un golcü futbolcusu Sercan Yıldırım, bu yıl takım olarak iddialı olduklarını ve UEFA'ya çıkmak istediklerini belirtti. Takımla birlikte Avusturya kampına katılamayan Sercan Yıldırım, "İnternet sitesinden hergün takip ettim. Çok iyi bir kadro kurduğumuzu düşünüyorum. Hem yerli, hem de yabancı oyuncularımız inşallah pozitif katkı sağlarlar. Lige iyi başlamak çok önemli. Çıkışımızı sürdürürsek UEFA'ya oynarız. Ben de bu sezon gol kralı olmak ve hedeflediğim 20 golü atmak istiyorum" dedi.

Transferlerle ilgili son noktayı koyduğunu belirten Sercan, "Geçtiğimiz günlerde de transfer haberleri çıkmış. Başkanımla görüştüm. Her zamanki gibi son söz onun" dedi. 25. Avrupa 19 yaş altı A gençler şampiyonasında ülkemizi temsil eden ve turnuvada tek golü bulunan Sercan şampiyonayı da değerlendirdi. Sercan, "İyi bir takımımız vardı. Portekiz'den 9 puanla lider çıkmıştık. Finale yükseldikçe daha iyi takımlar ve oyuncularla karşı karşıya geldik. İspanya ile oynadık. Eren çok güzel bir gol attı. Ama yediğimiz goller konsantrasyonumuzu bozdu. Daha sonraki maçlarda da talihsizçe goller yedik ve elendik. Şampiyon olmak istiyorduk. İnşallah bunu A Milli ve Ümit Milli takımlarda gerçekleştiririz" diye konuştu.

"İDOLLER ARASINDA OLMAK İSTİYORUM"

Bursaspor'un altyapıdan yetiştirdiği genç futbolcu Eren Albayrak da ülkemizi temsil ettiği ve bir golü bulunduğu şampiyonayı değerlendirdi. Şanssızlığın olduğunu ve tam hazır olmadıklarını ifade eden Eren, "İyi mücadele ettik. Güzel skorlarla finallere kaldık. Ama finallerde istediğimiz oyunu sahaya yansıtamadık. Türkiye'ye böyle dönmek istemezdik" dedi.

Bursaspor ile ilgili soruları da yanıtlayan Eren, "Takıma yeni katılan futbolcularla beraber rakabet arttı. Geçtiğimiz sezonki kadro bozulmadan daha iyi futbolcuların, ağabeylerimizin gelmesi rekabeti artıracaktır. Ama rekabetin artması başarıyı getirir. Bu yıl UEFA'ya gitmek istiyoruz. Mücadele daha iyi olacaktır" şeklinde konuştu.

Yeni sezonda formayı giymek istediğini de kaydeden genç futbolcu, "Bu yıl kesinlikle forma şansını yakalayacağım. Artık tamamen formayı almak istiyorum. Bursaspor'da da idoller arasında olmak istiyorum. En iyi mücadelemi bu yıl sahada göstereceğim" ifadesini kullandı.

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler