Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Sercan ’asli’ suçlu bulundu

  Bahri KARATAŞ/DHA
  31.10.2008 - 00:00 | Son Güncelleme: 31.10.2008 - 00:08

  İzmir’de trafik kazasında ölünce, organlarıyla 6 kişiye hayat veren Sercan Bodruk’un (14), minibüsün altında kaldığı gün, ailesi eve ekmek alamadığı için okula aç gittiği ve öyle döndüğü ortaya çıktı.

  Buca Atatürk İlköğretim Okulu öğrencisi Sercan Bodruk, geçen nisan ayında servis minibüsünün altında kalmıştı. Ailesi, kızlarının organlarını bağışlamış, 6 kişi Sercan’ın organlarıyla yeniden hayata tutunmuştu. 6 yıla kadar hapis istemiyle yargılanan Necati Özsoy, ifadesinde "Kız çok dalgındı ve koşuyordu. Çarpmamak için çaba sarf ettim, ama başaramadım. Çok üzgünüm" dedi.

  İki ayrı rapor okundu

  İstanbul Adli Tıp Kurumu İhtisas Dairesi’nden gelen raporda Sercan Bodruk’un 8/6, şoför Necati Özsoy’un ise 8/2 kusurlu olduğu tespiti yapıldı; Adli Tıp’tan gelen raporda ise Sercan Bodruk’un ’asli’, Necati Özsoy’un ’tali’ kusurlu kabul edildi. Duruşma dosyadaki eksikliklerin giderilmesi için ertelendi. Sercan Bodruk’un ailesi, kazaya sebep olan sürücü Necati Özsoy’a karşı 25 bin YTL’si maddi, 120 bin YTL’si manevi olmak üzere toplam 145 bin YTL tazminat talebiyle dava açtı.
  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı