Gündem Haberleri

  Serbest kalabilir

  Ayşegül USTA - Murat KAZANCI
  04.01.2011 - 00:33 | Son Güncelleme:

  İstanbul 12. Ağır Ceza Mahkemesi’nde “Yasa dışı silahlı örgüt kurmak veya örgüte katılmak” suçundan 10 yıl 3 aydır tutuklu yargılanan Taylan Kutlar ile “Çıkar amaçlı suç örgütü kurmak ve adam öldürmeye azmettirmek” suçlarından 7 yıldır yargılanan Serhat Tanrıverdi ve Süleyman Refik Eren 31 Aralık’ta tahliye oldu.

  Uyuşturucu ticareti iddiasıyla İstanbul 10. Ağır Ceza Mahkemesi’nde yaklaşık 7 yıldır yargılanan Enver Sarı yurt dışına çıkış yasağı konularak tahliye edildi.
  Çıkar amaçlı suç örgütü kurup yönettiği iddiasıyla İstanbul 9’uncu Ağır Ceza Mahkemesi’nde 5 yıl 10 aydır tutuklu yargılanan Sedat Şahin’in avukatı Ali Rıza Dizdar, Sedat Şahin ve aynı davanın sanıklarından Oktay Öztürk’ün de tutuklama süresi dolduğu için tahliye edildiğini söyledi. Ancak mahkemenin henüz bu yönde bir karar vermediği, Şahin’in başka suçtan tutuklu olup olmadığına dair cezaevine yazılan yazının cevabının beklendiği, kararın bugün değerlendirileceği öğrenildi.
  Urfi Çetinkaya’nın talebi Adana 7. Ağır Ceza Mahkemesi’nde yargılandığı başka bir davadan 15 yıl hapis cezası aldığı, aynı zamanda 5 yıllık süre dolmadığı gerekçesiyle reddedildi.
  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı