« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Serbest güreşte 2 yeni isim

Güreş Federasyonu Başkanı Osman Aşkın Bak, Türkiye Şampiyonası'nda sporcuları başarılı olan Ankara ASKİ Spor Kulübü'nün antrenörü Abdullah Çakmar ile Bursa Büyükşehir Belediyesi antrenörü İsmail Faikoğlu'nun serbest güreş milli takım teknik kadrosuna alındığını söyledi.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Özellikle serbest stilde yaşanan barısızlıklar nedeniyle “kan değişikliği” gündeme gelen milli takım teknik kadrosunda Adem Bereket, Murat Atmaca, Turan Ceylan ve İshak İrbayhanov'un yanına iki isim daha ilave edildi.

Abdullah Çakmar ve İsmail Faikoğlu'nun milli takımda görevlendirilmesiyle ilgili olarak Bak, şu an milli takımda herhangi bir değişikliğe gidilmediğini ve 6 kişinin görev yaptığını kaydetti.

Bak, şöyle konuştu:
“Milli takım teknik kadrosunda şu an bir değişiklik yok. Sadece Türkiye Şampiyonası'nda derece yapan sporcuların antrenörlerini de takıma aldık. Antrenör değişikliğine yönelik bir çalışmamız var. Çünkü biz genç bir kadroya sahibiz. Dünya Şampiyonası'na kenetlendik. Şampiyona için neler yapabiliriz bunun çalışması içindeyiz. Çocukları daha iyi bir noktaya getirebilmemiz önemli. İyi bir atmosfer oluşturmak istiyoruz. Antrenör değişiliği için de Şubatta yapılacak Uluslararası Yaşar Doğu Güreş Turnuvası'nın sonuçlarını görmek istiyoruz.”

Bunları da Beğenebilirsiniz