Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Seramiksan'dan gençlere büyük fırsat

Seramiksan Voleybol A Takımı, kulübün altyapı takımlarını hafta sonu gerçekleştirdiği antremana misafir etti.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Seramiksan Spor Kulübü A Takımı hafta sonu yaptığı antrenmanda genç kuğuları ağırladı. Geleceğin voleybolcuları A takım oyuncularına sorular sordu, tavsiyeler aldı ve birlikte antreman yaptılar.

Kulübün altyapısında yetişen ve bu sezon itibari ile A Takımda görev yapacak olan Yeşim Astarlar, Pınar Yalın ve Çağla Cinan'da antrenmana katıldı. Üç oyuncu, altyapı takımındaki gençlerin hayallerinin, gerçek hayata bir kuğu gibi dönüşüm örneği oldu. Rol modelleriyle antreman yapma fırsatı da bulan genç voleybolcular profesyonel voleybol tekniklerini A takım oyuncularından görerek uygulama şansı yakaladılar.

Seramiksan Spor Kulübü Baş Antrenörü İsmail Yengil: "Altyapı sorunu ülkemizde birçok spor dalında en büyük problemlerin başında geliyor. Altyapı sistemleri yeterli olmadığı için ülkemizde genç sporcularımızın Türk sporuna kazandırılması mümkün olmuyor. Olsa bile bu sayı çok az. Biz Seramiksan olarak bu konuyu ciddiye alıyoruz. Genç Kuğularımızın gelecek ideallerinin oluşması ve A Takım ile iletişimini geliştirmek için düzenlediğimiz ortak antremanlarla, A takıma yükselmenin bir mucize olmadığını göstererek bu yolda motive edici bir etki yaratmaya çalışıyoruz. Bu yolda sağlam adımlar atmaya devam edeceğiz" dedi.


Bunları da Beğenebilirsiniz