Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Şerafettin Elçi: Irak’taki PKK büroları kapatılmayacak

  ANKARA(ANKA)
  03 Ağustos 2006 - 13:16Son Güncelleme : 03 Ağustos 2006 - 13:16

  Eski Bayındırlık Bakanlarından Şerafettin Elçi, Irak’taki PKK bürolarının kapatılacağı yönündeki açıklamaları, “PKK büroları, kampları kapatılmayacaktır. Kürt liderler böyle bir adım atmayacaklardır” sözleriyle değerlendirdi.

  Elçi, BBC Türkçe Servisi’ne yaptığı açıklamada Irak’ın halen kendi asayişini sağlayamadığına dikkat çekerken Kuzey Iraklı Kürtlerin kendilerine zarar vermeyen PKK gibi bir örgüte karşı harekete geçmeyeceğini öne sürdü. Elçi şunları kaydetti:

  “Kürdistan Federe bölgesi halen bu konulardaki hassasiyetini koruyor. Durup dururken şu anda kendisine hiç zarar vermeyen PKK gibi bir örgüte bulaşıp böyle bir problemi başına bela olarak sarmak istemiyor. Ama eğer PKK’nın oradaki varlığı ciddi bir biçimde kendilerine zarar verirse, elbette ki bunlar buna müsaade etmeyecekler. Çünkü PKK da Kürttür, oradaki yönetimde Kürttür. Şimdi hiçbir Kürt yöneticisi rahatsızda olsa durup dururken çok zorunlu olmazsa Kürtleri birbirine kırdırtmak istemez.”

  PKK bürolarının kapatılacağı yönündeki açıklamaları da değerlendiren Elçi, “PKK büroları, kampları kapatılmayacaktır. Kürt liderler böyle bir adım atmayacaklardır” dedi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı