BİLECİK HABERLERİ

Seradaki marulları koyunlar yedi

DHA
30.03.2017 - 13:49Son Güncelleme :
DHA

Cafer ELMAS/SÖĞÜT(Bilecik), (DHA) - BİLECİK'in Söğüt İlçesi'ne bağlı Geçitli Köyü'nde satılamayıp elde kalan seradaki marullar koyunlara yedirildi.
Geçitli Köyü Muhtarı Metin Çakır, seralarda yetiştirdikleri marulların büyük bir bölümüne alıcı bulamadıklarını söyledi. Geçen yıl da aynı sıkıntı ile karşılaştıklarını belirten Çakır, "Önceki yıllarda ürünlerimiz para ediyordu. Ancak son yıllarda alıcılar para kazanamadıklarını söyleyerek ürünlerimizi almıyor. Geçen yıl olduğu gibi bu yıl da marulları hayvanlara yem olarak verdik" diye konuştu. Marul üreticisi Nazmi Yanık da 4 dönümlük serasında bulunan marullarını satamadığını söyledi. Yanık, koyunlarını seraya getirerek marulları yedirdi.

FOTOĞRAFLI

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Bilecik haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Bilecik ilinden Seradaki marulları koyunlar yedi hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 30 Mart 2017 tarihinde saat 13 49’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Seradaki marulları koyunlar yedi haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı