« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Sepp Blatter: Seçime kadar görevimin başındayım

FIFA'daki yolsuzluk soruşturmasının merkezinde yer alan FIFA Başkanı Blatter, eleştiriler ve iddiaların kendisini yıldırmadığını söyleyerek 26 Şubat 2016'da yapılacak seçimlere kadar FIFA başkanlığından istifa etmeyeceğini belirtti.

AA
SON GÜNCELLEME

Blatter, Alman Bunte dergisine yaptığı açıklamada, hakkında yapılan eleştirilerin kendisini yıldırmadığını ifade ederek, "Bu süreç sadece bir soruşturma, dava değil. Bu süreç zarfında kurumlarla işbirliği içerisindeyim" dedi.

79 yaşındaki Blatter, gayet iyi olduğunu ve yaşanan süreci atlatacağını dile getirerek, "FIFA gayet iyi çalışıyor ve seçilmiş başkan görevine devam ediyor" diye konuştu. Blatter ayrıca FIFA başkanlık seçimlerinin yapılacağı 26 Şubat 2016'ya kadar görevinin başında olduğunu vurgulayarak, "O tarihten sonra görevi bırakacağım. Bir gün öncesinde dahi görevimi bırakmayacağım" ifadelerini kullandı.

Blatter, ismi adaylar arasında geçen Güney Afrikalı siyasetçi Tokyo Sexwale için "İyi bir iş yapıyor ve çok iyi bir adam" yorumunu yaptı.

Yaşanan soruşturma sürecini de yorumlayan Blatter, "Durum çok da sevindirici değil. Hiçbir delil ve yanlış tutumum olmamasına rağmen mahkum ediliyorum. Aslında bu bir ayıp. 26 Şubat'a kadar kendim ve FIFA için mücadele edeceğim. Elbet kötülük karşısında iyi olan kazanacak" değerlendirmesinde bulundu.


Bunları da Beğenebilirsiniz