Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Sentetik saha kurbanıyım

Anderlecht maçında sakatlanan Hakan Şükür, "Olmayacak bir pozisyonda ayağım dışa doğru gerildi. Böyle sahalarda oynamak cinayettir" dedi.

İlhan SÖYLER
SON GÜNCELLEME
İSVİÇRE kampında Anderlecht ile oynanan maçta sakatlanan Hakan Şükür, "Sentetik saha kurbanıyım" dedi. Sağ ayak kaval kemiğinde ödem oluştuğu için kamp döneminin büyük bölümünde takımdan ayrı kalan Kral, "Sakatlanmamın tek nedeni sentetik sahaydı. Olmayacak bir pozisyonda ayağım dışa doğru gerildi. Böyle sahalarda oynamak cinayettir. Üzerimde bir şanssızlık var. Nazara da inanırım. Tam iyi duruma gelecekken böyle bir talihsizlikle karşılaştım" dedi.

Hakan Şükür, şöyle devam etti: "İnanın içim içimi yiyor. Futbola devam etme kararı aldım ama şanssız bir sakatlık geçirdim. Hem yönetim kuruluna hem de traftarlara karşı mahcup durumdayım." G.Saray’da yabancı golcü arayışları sürerken, teknik direktör Feldkamp ise, kadrosundaki forvetlere güvendiğini belirtiyor. Kamp sonrası Almanya’da kalan ve dün gece İstanbul’a dönen Alman hoca, "Hakan iyi başladı ama beklenmedik bir sakatlık yaşadı. Kendisinin futbol disiplinine hayranım. Kısa sürede aramıza döneceğine inanıyorum" dedi.

Kalli, Ümit Karan’ın da Bochum maçında iyi bir performans sergilediğini belirtirken, "O, top kazanmak için rakiplerini hırpalıyor. Ben, yırtıcı forvetlere bayılırım. Ümit’te bu özellik var. O her hocanın çalışmak isteyeceği bir futbolcu" diye konuştu.

Bunları da Beğenebilirsiniz