"Kanat Atkaya" hakkında bilgiler ve tüm köşe yazıları Hürriyet Yazarlar sayfasında. "Kanat Atkaya" yazısı yayınlandığında hemen haberiniz olması için Hürriyet'i takip edin.
Kanat Atkaya

Sensiz haftalarda...

İSTANBUL Büyükşehir Belediye’nin başarılı teknik direktörü Abdullah Avcı, 100’üncü lig maçından önce “Sadece Galatasaray’ı yenemedik şu ligde, ona yanarım” diyerek takımının net bir hedefi olduğunu belli etmişti. Galatasaray ise malum... Kalan prestij için, sezon boyu kahrolan taraftarına bari son düzlükte biraz iyi futbol seyrettirmek için sahada.

Maçın gazı kaçtı
Baskılı başlayan Galatasaray golü 23’te bulduğunda artık “hayallerinde” kovaladığı iki rakibi de zaten öndeydi.
Yani zaten pek bir önemi olmayan maçın gazı iyice kaçmıştı...
Servet Çetin’in, Neill’in cezalı olduğu haftada bile ancak tribünden yedek kulübesine inebilmiş olması vesaire maçı seyredenlerde haklı olarak önümüzdeki sezonun kadrosuyla ilgili tahminlere yoğunlaşma isteği uyandırdı.
Mükemmel Sabri
Kimi Baros için “Sensiz haftalarda yaşadık sanma” şarkısını söyledi, kimi “Jo’ya bak geriye de koşuyor ama artık kaleye koşup top kurtarsa bile kıymeti yok” hayıflanmasını yaşadı.
Sabri’nin, Baros’a yaptığı asistin ötesinde mükemmele yakın bir maç çıkartması, Keita’nın zaman zaman gerçeküstü çalımları da maçın tuzu biberi oldu. İkinci yarının ilk iki dakikasında Belediye takımının 2, Galatasaray’ın 3 pozisyon bulması, maçın zaman zaman kazandığı tempoyu göstermesi bakımından önemli.
Sezonun özeti
Kale ağzından goller kaçırmalar filan enteresandı. Bursa maçının bir tekrarı yaşandı sanki...
Maçlar bittiğinde Galatasaray 1-0, Bursaspor ve Fenerbahçe 2-0 öndeydi.
Kendi kendime “Al sana sezonun özeti” diye söylendim ve Baros için söylenen şarkıya katıldım: “Sensiz haftalarda, yaşadık sanma...”
Ah Kewell, vah Baros demenin bir faydası var mı peki?
Elbette yok. Ne der futbolcular böyle durumlarda: Artık önümüzdeki sezona bakacağız...
X