Yazarlar Şenol Güneş'le yeniden
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  1
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Şenol Güneş'le yeniden

YEREL HABERLER ŞENOL GÜNEŞ'LE YENİDEN

Trabzonspor yeni bir sayfa açmaya hazırlanıyor.

Ersun Yanal’ın takımdan ayrılma kararının alınması ile başlayan hatalar zinciri nihayet son bulacak diye düşünüyorum. Şenol Güneş ile nasıl ve hangi şartlarda anlaşıldı bilemiyorum, ama gelecek günlerde bunu anlayacağız. Trabzonspor yönetiminin inşallah toplanıp kendi öz eleştirilerini yapmalarını ve bu konuda gereken ne ise yerine getirmelerini  bekliyorum. Trabzonspor kongre üyelerinden Sayın Hüsnü Hayali’nin hafta içersinde yaptığı açıklamalara bende katılıyor ve yönetimde bulunan birilerinin futbolla uzaktan yakından ilgilerinin olmadığına inanıyorum.

Ve Trabzonspor’un başarısını istemeyen kişilerin olduğu söyleniyor. Bu kişilerin bulunup bir an önce yönetimden uzaklaştırılmaları gerekiyor. Bu konu o kadar biliniyor ki Sayın Erman Toroğlu bile isim vermeden televizyon programında bahsetti. İnşallah isimlerini de verir ve herkes bilir. Sayın Hüsnü Hayali doğruları söylüyor, eğer birileri biraz bu işlerden anlasaydı, Trabzonspor Ersun Yanal ile yoluna devam eder ve şampiyonluğun en büyük adaylarından biri olabilirdi. Ama birileri bunu istemedi. Bence Trabzonspor Kulübünde hemen bir yönetim değişikliği şart diyorum.

Kadir Esaspehlivan yazıyor

Şimdi Trabzonspor’a canı gönülden bağlı taraftarına seslenmek istiyorum;

Şenol Güneş geliyor, elinde sihirli değnek yok, elinde Trabzonspor’u üst sıralara taşıyacak futbolcu da yok, bu takım çok maçından puan alamayacak.  Bir takımı lige hazırlamak kolay değil, futbolcu bulmak kolay değil, para bulmak kolay değil. Şenol Güneş’in  yeni bir teknik kadro hazırlayacak vakti de olmayacak, iki antrenman ve Fenerbahçe maçı.Bütün iş Allah’a kalmış, taraftarların yapacağı tek iş koşulsuz destek. Şu andan itibaren Trabzonspor’un tek ihtiyacı koşulsuz destek.

Eğer Şenol Güneş iyi bir kadro kurup, korur ve bu takımda iki yıl kalırsa 2011 yılında belki şampiyonluktan söz edilir. Kötümser değilim,sadece sabredilecek zamandan bahsetmek istiyorum. Yani Trabzonspor istikrar yakalamak istiyorsa adımlarını sağlam ve yavaş atmak zorunda. Çünkü temel oturmadan üstüne bina yapmak akıl karı değil. İki maç yenilip sokağa fırlayıp felaket tellalları gibi bağıra çağıra dolaşan insanlara seslenmek istiyorum. Eğer gerçek Trabzonsporlu iseniz iyi günde de, kötü günde de Trabzonspor’u destekleyeceksiniz. Lütfen köstek olmayın. Ya susun, ya da tam destek verin. Ara transfer döneminin iyi değerlendirilip en az 8 futbolcunun Trabzonspor’a getirilmesi şart. Yada bu sezonu idare edip gelecek sezonda iyi bir takım kurulması gerekiyor. Bakalım Şenol Güneş ne yapacak. Kadro dışı kalan futbolcuları af edecek deniliyor, ne kadar doğru bilemiyorum ama bir defa ipler koptu mu geri dönüşü çok zor. Yani o futbolcuların Trabzonspor’a yararlı olamayacaklarışüphesini taşıyorum. İlerleyen zaman her şeyi bizlere gösterecek. Fazla lafa gerek yok diyor, tek ihtiyacın tam destek olduğunu bir kez daha vurgulamak istiyorum.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle