« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Şenol Güneş:Terim, ayak oyunlarının kurbanı oldu

Milli Takımlar Teknik Direktörü Şenol Güneş, Fatih Terim'in Milan'daki görevine son verilmesinin kendisini şoke ettiğini belirterek, " Terim'in İtalya'da bir başarısızlığı yok. Sadece İtalyan Ligi'ndeki karışıklığın, ayak oyunlarının kurbanı oldu." diye konuştu.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Şenol Güneş, cumartesi günü Avusturya ile oynanacak 2002 Dünya Kupası baraj maçı sabah antrenmanı öncesinde yaptığı açıklamada, İtalya Ligi'nde antrenör değişikliğinin bu şekilde olmasına hayret ettiğini belirterek, bu olayı saygısızlıkmolarak değerlendirdi.

Güneş, "Dürüst, kişilikli, özverili ve çalışkan bir teknik adama karşı yapılan bu olayı doğru bulmuyorum. Güneş balçıkla sıvanmaz. Terim'in İtalya'da bir başarısızlığı yok. Bu olayda değerini kaybetmez. Sadece İtalyan Ligi'ndeki karışıklığın, ayak oyunlarının kurbanı oldu." dedi.

Terim'in üzülmemesi gerektiğini söyleyen Güneş,  "Terim benim arkadaşım. Dün akşam kendisini aradım. Üzüldüğünü biliyorum ama üzülmesin. Çünkü bir yanlışı yok. Yanlışı başkaları yaptı. Burada arkadan vurmak gibi insanlığa sığmayan bir davranış var. Avrupa'nın önde gelen kulüplerinden Milan'ın yaptığı şey doğru değil. Bence Milan'ın Türkiye'de olan sempatisi sıfıra inmiştir" diye konuştu.

POLEMİĞE GEREK YOK
  
Güneş, sakatlıkları sürdüğü öne sürülen Galatasaraylı Bülent Korkmaz ile Hakan Ünsal konusunda teknik direktör Mircea Lucescu ile polemiğe girmeye gerek olmadığını,  Lucescu'nun diyalog istemesinin gayet doğal olduğunu söyledi.

Güneş, "Lucescu, haklı olarak bu oyuncuları oynatmadığı için böyle düşünüyor olabilir. Ama Hakan'ı kadroya alıyordu, yalnızca Bülent'i kadroya almıyordu. Biz daha önce kendisiyle diyalog yapmıştık. Belki şu anda görüşmedik diye alınganlık yapmış olabilir. Ama biz kadroya aldığımız oyuncu sakatsa kesinlikle oynatmayız, riske etmeyiz. Örneğin Ömer'in sakatlığı var ve oynatmayıp, kulüpleri düşünüyorum." dedi.


Bunları da Beğenebilirsiniz