« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Şenol Güneş: Federasyon başkanını severim o da beni sever

Bursaspor teknik direktörü Şenol Güneş, yarın kupada oynayacakları Samsunspor maçı öncesinde 2014 yılını da değerlendirdiği bir basın toplantısı düzenledi. Güneş 2014'ü, kişisel sağlık problemleri de yaşadığı ve beklentilerin altında kalan başarılarla geçen bir yıl olarak nitelendirdi. Tecrübeli teknik adam, son dönemde yönelttiği eleştiriler üzerine sorulan bir soruya da "Federasyon başkanını severim o da beni sever" cevabını verdi.

AA
SON GÜNCELLEME

Ziraat Türkiye Kupası C Grubu'nda yarın Samsunspor ile karşılaşacak olan yeşil-beyazlı ekibin teknik direktörü Güneş, Özlüce Tesisleri'nde düzenlediği basın toplantısında, 2014'ün kendisi açısından sağlık sorunları yaşadığı, beklentilerin altında kalan başarılarla geçen bir yıl olduğunu söyledi.

Güneş, ligde geride kalan 15 haftada beklentilerin altında 23 puan topladıklarını dile getirerek, şunları söyledi: "Oyun başarımız var ama puan başarısızlığımız var. Beklediğimiz puanı alamadık. En az 30 puan almalıydık. Kafa kafaya puan almalıydık. Gelişimimiz iyi. Umut veren değerlerimiz iyi. Başlangıçtan daha iyi durumdayız oyun olarak. Keyif veren bir takımız ama kayıp puanları fazla olan bir takımız. Oyuncularımızla gurur duyuyorum, herkes elinden geleni yaptı. Hiçbir oyuncumun ayrılmasından yana değilim ama rekabetin olması açısından oyuncu katılmasını isterim. Ligde ve kupada iddialıyız. Kupada Samsun ve ardından ligde Akhisar Belediyespor ile oynayacağız. Her ikisini de yenecek gücümüz var. Puan cetvelindeki yerine bakarak değerlendirmek istemiyorum. Haddimizi de yerimizi de bileceğiz ama yukarı çıkacağımız inancımızdan asla geri dönmeyeceğiz. Kayıp puana tahammülümüz yok."


"UEFA'DAN GELEN CEZA"
Bursaspor'un önemli ekonomik sorunlar yaşadığını, bu çerçevede UEFA'dan "1 yıl Avrupa'dan men" cezası aldığını hatırlatan Güneş, bunun sadece mevcut yönetimin değil tüm kentin ortak sorunu olduğunu belirtti. Güneş, Kulüp Başkanı Recep Bölükbaşı ile kulübün mali durumuyla ilgili bir toplantı yapacağını ifade ederek, "Durum tespiti yapacağız. Biz Bursaspor'a katkı yapmak işin içine giriyoruz, zarar vermek için değil. Ekonomik sıkıntı, sıkıntımızdır. Bunu aşmaya çalışıyoruz. Bursaspor benim değil, başkanın da değil, kimsenin değil. Bursaspor'un seyirci potansiyeli, ekonomik gücüyle daha da etkili hale geleceğine inanıyorum" diye konuştu.


"FEDERASYON BAŞKANINI SEVERİM"
Şenol Güneş, Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Başkanı Yıldırım Demirören ile şahsi bir sorununun bulunmadığını, aksine iyi dost olduklarını söyledi. TFF ile ilgili eleştirilerinin kişiler üzerine olmadığını vurgulayan Güneş, şunları kaydetti: "Federasyon başkanını severim, o da beni sever. Dost olarak sıkıntımız yok. Kurullarla ilgili sıkıntıları paylaştım. Ben bir şey istemiyorum, takıma haksızlık olmasın tamam. Ama o kadar can yakma oluyor ki, mantık dışı. Bakın, bunu açmayacaktım ama söyleyeyim; bizim Josuee ceza aldı bir maç, sonra iki maç aldı. Peki Mersin İdmanyurdu'nda Vederson kaç maç ceza aldı, bir maç aldı. Niye, hukuk kurulu kendini gözden geçirsin. Ceza Kurulu, Tahkim Kurulu, üç tane kurula ayırıp da oradan oraya pas atacağına, bu olmaz. Ben bir şey söyleyeyim, bu hukukçularla vatandaşın bile dava vermemesi lazım. Böyle haksızlık olmaz. Birinin hakkını diğerine vermeyeceksin, adaletsizlik yapmayacaksın.

Bakın 2015'ten sonra adaletsizliğe tahammülü yok, ülkenin de dünyanın da yok. İnsanlar artık isyan ediyorlar. Aç kalmaya razılar, onurları ile oynanmasını ve adaletsizliği asla kabul etmiyorlar. Ben de dahil. Sahada da aynı şekilde. O kadar para kazanan oyuncu öyle bir yerde gurur meselesi yapıyor ki, bu haksızlığa isyandır. Bunu yapmayın, toplumu isyan edecek pozisyona getirmeyin."Bunları da Beğenebilirsiniz