Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Şenol Güneş dönmemeli

Kasımpaşa Teknik Direktörü Yılmaz Vural, Radyospor’da Özgür Sancar’la Haber Özel Programı’nda yaptığı açıklamada, “Ben Şenol Güneş’in yerinde olsam, Trabzonspor’a dönmem. Derse ki “Ben bela istiyorum, heyecan istiyorum” o zaman gelsin” dedi.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

İşte Yılmaz Vural’ın birbirinden çarpıcı sözleri:

BROSS, SORUMLU OLARAK KENDİSİNİ GÖRMÜYORDURDUR

Görevden alınan her antrenör için üzülürüm. Hugo Bross için de üzüldüm. Sanırım, Hugo Bross da bu ayrılık kararının sorumlusu olarak kendisini görmüyordur.

GÜNEŞ BELAYA BULAŞMAK İSTEMİYORSA TRABZON’A GELMEZ

Trabzonspor toparlanır. Ama hep yabancı teknik direktör hevesi var. Şenol Güneş gelecek deniyor. Şenol’un nasıl gönderildiğini biliyorum. Ondan sonra ben geldim. Trabzonspor her kötü sonuçta antrenör göndermeyi düşünmemeli. Artık istikrar gerekir.
Şenol Güneş’in yerinde olsam Trabzonspor’a gelmem; çünkü Şenol orada kötü şeyler yaşadı.  Şu anda Kore’de çok rahat. Derse ki “Ben bela istiyorum, heyecan istiyorum” o zaman gelsin. Şenol’un maceracı bir tavrı da yok. Ama böylesine zor durumda gelmem demesi de mümkün değil. Çünkü Şenol oranın sahibi, belki ileride başkan da olacak. Fakat teknik direktörlük görevini kabul ettiğinde ona nasıl zarar verir bilemiyorum. İki üç yıldır dinleniyor, bir anda çok yorulabilir.

TRABZONSPOR’A GİTMEKLE EN BÜYÜK HATAYI YAPTIM

Trabzonspor çok komik bir şekilde benim işime son vermişti. Takım benim görev yaptığım dönemde ligi 4. bitirdi. Türkiye Kupası finali oynadı. Cumhurbaşkanlığı Kupası kazandı. 9. haftada lig lideriydik, bir mağlubiyet sonrası Fenerbahçe bizim 1 puan önümüze geçti. Salı günü antrenmana geldim, dediler ki  “Biz seninle anlaşamıyoruz sen git” dediler. 300 Trabzonspor taraftarı önümü kesti, “Lütfen bizi bırakmayın” dediler. Kaybettiğimizde bile bize destek olan bir yaklaşımı vardı taraftarın. O zaman da biz maddi anlamda dibe vurmuştuk. Buna karşın şampiyon olabilirdik. Ama benimle anlaşamadıklarını söylediler. O zaman Mehmet Ali Yılmaz’dı başkan. Önemli kararlar alacaktık, ama kendisiyle 10 kere bile konuşamadık. Kendisine ulaşmak bile mümkün değildi.
Trabzonspor’a gitmekle hayatımın en büyük hatasını yaptım; çünkü Fenerbahçe takımının teklifini red ederek Trabzonspor’a gittim.

TRABZONSPORLU İDARECİLER AMATÖR

Trabzon’da, disiplinli bir antrenöre alışmamışlar. Orada onlar, konuşacaklar, istediklerini yaptıracaklar. Dolayısıyla orada idareciler amatör daha. İşi bilmiyorlar. Orada istatistiklere göre Şenol Güneş’ten sonra en başarılı teknik adam benim. 23 maç oynamışım 2 tane mağlubiyet var.

DAUM GİDER SÖZÜ ESPİRİ

“Bu hafta da Daum” gider sözü, bir espiri. Fenerbahçe’nin teknik direktörünü göndereceğini sanmıyorum. Ama Fenerbahçe, derbide yenildi, dolayısıyla bizim maçta çok daha hırslı olacaklar. Bizim galibiyetimiz sürpriz olur. Ama futbolun doğrularını yaparsanız, sonuç alırsınız. Biz de Fenerbahçe maçında futbolun doğrularını yapacağız. Her rakibi yenebilecek güçteyiz.


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler