« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Şenol Güneş AİHM'e gidiyor

Futbol Federasyonu’nun sözleşmede yazılan şartları yerine getirmediğini ve maaşının yarısını ödemediğini belirten Milli Takımlar eski teknik direktörü, hakkını Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi’nde arayacağını söyledi.

Çilem KAYA / SEUL
SON GÜNCELLEME
MİLLİ Takımlar eski teknik direktörü Şenol Güneş, A Milli Futbol Takımı’nın 2008 Avrupa Futbol Şampiyonası’ndaki şansını değerlendirirken, "İlk maçta Portekiz’i yenersek işimiz kolay olur. O zaman gruptan çıkma ve ilerleme şansımız artar" dedi. Antrenörlüğünü yaptığı Güney Kore’nin FC Seul takımının tesislerinde, bir grup Türk gazetecinin sorularını yanıtlayan Güneş, Futbol Federasyonu ile olan davasını AİHM’e (Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi) taşıyacağını ifade etti.

Arda için şans

Şenol Güneş, ay yıldızlı ekibimiz ve davalı olduğu Futbol Federasyonu ile ilgili olarak şunları söyledi: "Türkiye şu anda Portekiz’i yenebilir, yenilebilir de. Sonuncu da olabilir, birinci de olabilir. Güç diye bir şey yok. O günkü koşullar çok önemli. Portekiz’i yenersek ibre lehimize döner. Yenildin diye dünyanın sonu olmayacak. Daha sonra iki maç ve ortada 6 puan var.

Avrupa Şampiyonası, genç oyuncular için çok güzel bir şans. Arda’nın patlama yapması lazım. Nihat en iyi dönemini yaşıyor. Emre bir tecrübedir. Rüştü de Volkan da iyi kaleci.

İki yıl sürer mi?

Futbol Federasyonu ile yaptığım mukavelede yazılanların karşılığını alamadım. Maaşımın yarısı ödenmedi. Federasyonla mahkemem devam ediyor. Ben bir yanlış yaptıysam hesap vermeliyim. Bana bir yanlış yapıldıysa hesap verilmeli. İki tarafın da bildiği yazılı kağıtta var. Bana şöyle mukavele verdiler imza attım. Bakmadım bile. Kovulunca baktım şartların hiçbiri yerine getirilmemiş. Bir mahkeme 2 sene devam eder mi? Maalesef Türkiye’de ediyor. İş mahkemesinde devam ediyor. Bu mahkeme bittiğinde Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi’ne gideceğim."

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler