MALATYA HABERLERİ

Şenol “Dershane Düzenlemesini Olumlu Buluyoruz”

IHA
25.07.2015 - 13:57Son Güncelleme : 25.07.2015 - 13:58

DERSHANE DÜZENLEMESİNİ OLUMLU BULUYORUZ

IHA

Türk Eğitimsen Malatya Şubesi Başkanı Ekrem Şenol “Bir süredir gündemi meşgul eden ve kamuoyunda Dershanelerin Kapatılması olarak bilinen düzenleme Anayasa Mahkemesi’nin verdiği karar sonucunda iptal edilmiştir” dedi.
Türk Eğitimsen Malatya Şubesi Başkanı Ekrem Şenol geçtiğimiz günlerde Anayasa Mahkemesi’nin dershanelerin dönüştürülmesine ilişkin kanunun iptaline ilişkin gerekçeli kararı değerlendirdi. Sendika binasında konuşan Şenol “Bir süredir gündemi meşgul eden ve kamuoyunda Dershanelerin Kapatılması olarak bilinen düzenleme Anayasa Mahkemesi’nin verdiği karar sonucunda iptal edilmiştir. Dershanelerin kapatılmasının sonucu olarak ortaya çıkacak tehlikelerle ilgili birçok kez hem şubemiz hem de genel merkezimiz nezdinde açıklamalar olmuştur. Birilerinin siyasi ikbal kaygısı ve ayak oyunları neticesinde yapılan dershane düzenlemesinin iptalini gayet olumlu buluyor, milletimize hayırlı olsun diyoruz. Bununla beraber ana muhalefet partisi öncülüğünde Anayasa Mahkemesi’ne taşınan 6528 Sayılı Kanun’un bazı maddeleri de görüşülmüş olup açıklanan sonuçta dershaneler ile ilgili düzenlemeyi iptal eden dik duruş bu maddelerde bulunmamıştır. Özellikle okul müdürleri ve müdür yardımcıları ile ilgili düzenlemenin iptal isteminin reddedilmiş olması hukuk adına utanç verici bir durumdur” dedi.
Başkan Şenol, “Yılların verdiği tecrübelerle görevleri başında olan ve okulların düzeninde mesleki yeteneklerini adeta konuşturan okul müdürleri ve müdür yardımcıları ayak oyunlarıyla görevlerinden alınmıştır. Bunların yerine kendini makam hırsına satan, yeteneksiz, tecrübesiz, eğitimle ilgili kaygısı olmayan birçok idareci atanmıştır. Biz biliyoruz ki AKP, kendi yeteneksiz yandaşlarını objektif değerlendirmeye tabi tutsa böyle kadrolaşamayacaktı. Yaşanan siyasi entrikalar da bu amacın sonucudur. Lafa gelince adaletten, haktan bahseden; icraata gelince harama herkesten önce atılan, ahlaksızlığı toplum nazarında meşru hale getiren bu torpilli güruha karşı mücadelemiz her alanda sürecektir. Anayasa Mahkemesi’nin kararına karşı üyelerimizin davalarını Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi’ne taşıyabilmesi için gerekli hukuki destek sağlanacaktır. Ayrıca Genel Merkezimiz nezdinde TBMM’den bu düzenlemeleri, çöpe atacak yeni bir kanuni düzenleme yapılması için ilgililerle girişimlerde bulunacagız" dedi.
Şenol, "Anayasa Mahkemesi’nin bu anlamda verdiği kararı kınıyoruz. Üyelerimizin sonuna kadar yanında olacağımızı ve hiçbir haramzade yapıya üyelerimizi ezdirmeyeceğimizi buradan duyuruyoruz. Ayrıca yapılan bu ahlaksızlıklara çanak tutan bazı sivil toplum örgütlerini, onların siyasi maşalarını, üst akıllarını ve icra makamı olan Milli Eğitim Bakanlığı’nın yetkililerini günü geldiğinde geçmişi hatırlamak ve hesabını sormak üzere hafızamıza not ediyoruz” şeklinde konuştu.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Malatya haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Malatya ilinden Şenol “Dershane Düzenlemesini Olumlu Buluyoruz” hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 25 Temmuz 2015 tarihinde saat 13 57’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Şenol “Dershane Düzenlemesini Olumlu Buluyoruz” haberi güncellenecektir.

  MALATYA NAMAZ VAKİTLERİ
  24 Eylül 2017, Pazar
  • İmsak
   04:32
  • Guneş
   06:09
  • Öğle
   12:29
  • İkindi
   15:54
  • Akşam
   18:30
  • Yatsı
   19:54
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı