« Hürriyet.com.tr

Şenlikli (!) Kongre Başlıyor…

HAYVANLAR ALEMİ (7) - Sevgili Serdar, site kongresi “homurtulu” başladı diyebilirim. Ne de olsa yaşlı bir kuşağın temsilcileri sayılırız. 1975 kongresindeki gibi çalışan, cevval ve yeni bir eve sahip gazeteciler gibi değiliz artık.Yani çoğumuz 60’ı devirmişiz. Kimimiz yetmişi bile geçmiş. Okumuş görünsek de çoğu sadece günlük gazete okuyucusu olarak kalmış. Kitap okumak hak getire. (SEZAİ BAYAR)

Hürriyet Haber
X

Çoğu emekli olmuş, elini eteğini meslekten çekmiş, bir kısmı emekli olmalarına rağmen başka işlerde çalışmaya başlamış kişiler.

 

Tabii gazeteci olmayan site sakinleri de var. Onlar da “gazeteci milleti aydındır, okumuştur, dünya halini bilir, kültür birikimi sahibi insanlardır” kanısıyla satılan dairelerden edinmiş olmalılar.

 

Zaten bir kısım arkadaşlarımız 1975 sonrası dairelerini sattılar, başka yerlerden mekan edindiler, bir kısmı güney illerine taşındılar, bir kısmı da Allah rahmet eylesin öte tarafa...

 

Kongrede güler yüzlü tek kişiye rastlamak ne mümkün. Herkes abus. Sanki TBMM’desavaş kararı alınacak. Oysa kongre, sadece selamlaşmanın ötesinde, hiç ahbaplık kurmamış insanlarla kaynaşma, yeni maliklerle tanışma, sonra da sitenin varsa sorunlarını tartışma için yapılmaz mı?

 

Tesbit edilen gündeme göre güya sitenin sorunları tartışılacak.

 

Denetleme raporunun okunması ve eski yönetimin aklanmasından sonra her kafadan bir ses çıkıyor.

 

Aidatların artışı, üst kat dairelere çatıdan yağmur suyunun akması, site bahçesinin bakımı, düzenlenmesi kimsenin umurunda değil.

 

Varsa yoksa kediler. Söz alan üye ister sorunları dile getirmeye çalışsın, ister raporu eleştirsin, yerinde oturanlardan bir veya bir kaçı “Kediler ne olacak kediler” diye laf çarpıyor.

 

Başkan “Arkadaşlar, sitenin sorunlarına tartışalım” dedikçe, kadınlı erkekli gruplar, nerdeyse utanmasalar, Amerikan 6. Filosunu protesto eden dönemin solcuları gibi“Kediler go home!” sloganları atacaklar.

 

Sonunda siteden yeni daire almış bir hanım söz alıp kürsüye çıkıyor ve eteklerinde ne varsa ortaya döküyor: “Sayın site sakinleri. Ben aranıza yeni gelen maliklerden biriyim. Bu kediler yüzünden yakında dairemi satmak niyetindeyim. Kediler bizim dünyamızı kararttı. Elimiz ayağımız tutmaz oldu. Onları görünce sitenin kapısından giremiyoruz. Kızım, bu canavar kediler yüzünden geceleri uyuyamıyor. Ben keza krizlere giriyorum. Kedilerin bizleri parçalamalarını mı bekliyorsunuz. Bu sorun kökünden çözümlenmeli. Kediler siteden sürülmelidir..."

 

“Çok doğru”, “Haklısın”, “Bravoooo”, “Sen çok yaşa” nidaları arasında kürsüden inen bayanın bu suçlamaları karşısında, sitede aslan ya da kaplan besliyormuş duygusuna kapıldım açıkcası ve elimi kaldırıp söz istedim.

 

Bir kısım meslekdaşlarımız “Söyleyecek sözü mü var, Yüzsüzlüğün böylesi de varmış.. söz verme başkan” diyerek divanı etkilemeye çalışırken, başkan “buyrun” deyip kürsüye davet etti. Etmez olaydı…

 

-Konuşacak lafın mı var?

-Amma da pişkin yahuuu.

-Kediler ağaçları mahvetti. Arabaları parçaladı. Boyalarını kazıdı.

-Bahçemizi boka çevirdi bu kediler.

-Kediler yüzünden köpeklerin akınına uğradık.

-Kedilere ölüm. Sürgüne gitsin. Gölbaşı’na götürelim…

 

Daha ağzımızı açmadık. İdam sehpalarını kurmuşlar. Sanki MHP ya da CHP kongresindeyiz.

 

Amabeyinlerini “siestaya” yatırmış, çenesine vurmuş bazılarına kolay yutulur lokma olmadığımızı anlatmak, en azından ağzı var dili yok hayvancıkların yaşamaya hakları olduğunu izah etmek görevim.

 

Başkana “Konuşmak için bekliyorum. Nasılsa susacaklar. Herkes konuşsun ama bu kürsüden konuşsun. Sataşmalara yanıt vermeyeceğim. Gerçekleri açıklamaya çalışacağım”dedim. Birden sesler kesildi.

 

Homurtular ise devam ediyordu. (Devamı gelecek)

 

Şimdilik sevgiler,

 

Sezai

Kaynak:

Seyahat Haberi Seyahat Haberi
Güney Afrika’nın tatil cenneti: Durban
GezginGezgin
Kuzeyin soğuk şehri: Oslo
GezginGezgin
10 adımda Norveç fiyortları
Seyahat HaberiSeyahat Haberi
Gördüğünüzde gerçek olduğuna inanamayacağınız doğa harikaları
Seyahat HaberiSeyahat Haberi
Dünyanın en nefes kesici 10 yolu
Seyahat HaberiSeyahat Haberi
Tam da şu sıralar gidilmesi gereken yerler! Hepsi hem vizesiz hem de çok ucuz...