Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Seniorlarda TED Rüzgarı

Beşinci kez düzenlenen Türkiye Senior Takım Şampiyonası, Manavgat'ta sona erdi.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
Alibey Club kortlarında düzenlenen organizasyona TED beş birincilikle damga vururken, diğer şampiyonluklar Levent Tenis Kulübü, Kültürpark, Akatlar Sporium ve Etiler Hillside'ın oldu.

Sonucu merakla beklenen 35+ Erkekler kategorisinde; eski milli tenisçiler Barış Ergün, Yavuz Erkangil ve başantrenör Mihail Ilıescu'dan oluşan TED takımı, finalde Levent Tenis Kulübü'nü geçerek kupaya uzandı.

Ödül töreni öncesinde kısa bir konuşma yapan Türkiye Tenis Federasyonu Başkanı Ayda Uluç tüm katılımcalara ve başhakem Birol Kasapoğlu'na teşekkür ederken, şampiyonanın bu yıl geniş bir katılımla düzenlenmesinden büyük mutluluk duyduğunu ifade etti. Turnuvada dört bir yanındaki kulüplerden 320'yi aşkın senior tenisçinin katıldığını belirten Uluç, "Oyuncuların ilgisi bizi çok sevindirdi. Bu organizasyona katılan herkese TTF olarak birer sertifika verdik. Senior turnuvalarını geliştirmek için çalışmalarımız sürüyor. Bu doğrultuda hazırladığımız anketi tüm tenisçilerimize dağıttık ve beklentilerini öğrendik. Anketin sonuçlarını değerlendirerek önümüzdeki dönemde daha iyi çalışmalar yapacağız" diye konuştu. Turnuvada dereceye giren takımlara kupa ve madalyaları TTF Başkanı Ayda Uluç ile senior tenisinden sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Erkan Naibi ve yönetim kurulu üyeleri Ayhan Akgül ve Ergin Civan tarafından verildi.

9-15 Mayıs arasında düzenlenen organizasyonda, kategorilerinde şampiyon olan takımlar:

30+ Kadınlar: Etiler Hillside
35+ Erkekler: TED
40+ Kadınlar: Akatlar Sporium
45+ Erkekler: TED
50+ Kadınlar: Kültürpark
50+ Erkekler: Levent Tenis Kulübü
55+ Erkekler: TED
60+ Erkekler: TED
65+ Erkekler: TED

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler