Gündem Haberleri

  Seninle her yere gelirim Seda Abla

  Soner KOCAER, (DHA)
  27.08.2006 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Şarkıcı Seda Sayan, Antalya’da patronunun iki ay boyunca akıl almaz işkencelerine maruz kalan Meryem Sak’ı tedavi gördüğü hastanede ziyaret etti.

  Sayan, genç kızın ellerini öpüp "Benimle İstanbul’a gelir misin? Benimle yaşar mısın" dedi. İlk kez yüzü gülen Meryem Sak, "Seninle her yere gelirim Seda Abla" cevabını verdi.

  GEÇEN 21 Ağustos’ta patronu tarafından 2 ay boyunca işkence yapıldığı evden kurtarılan 24 yaşındaki Meryem Sak’ın Antalya Devlet Hastanesi’ndeki tedavisi sürüyor. Sak’ın dünkü ziyaretçisi ise ünlü şarkıcı Seda Sayan oldu. Sayan, önceki gün yaptığı açıklamada "Meryem’in ailesi izin verirse ona ömrümün sonuna kadar bakarım" demişti. Ünlü şarkıcı, dün uçakla Antalya’ya gelerek Meryem Sak’ı tedavi gördüğü Antalya Devlet Hastanesi Yoğun Bakım Servisi’nde ziyaret etti. Sayan, Meryem’in psikiyatristi Nedim Yargıcı’dan sağlık durumu hakkına bilgi aldı.

  BİRLİKTE OJE SÜRERİZ

  Genç kızın kerpetenle sökülen tırnaklarını inceleyen ve elini öpen Sayan, "Benimle İstanbul’a gelir misin, benimle yaşar mısın" diye sordu. Bu soruyla yüzünde gülümseme beliren Meryem Sak, "Seninle her yere gelirim Seda Abla" yanıtını verdi. Bunun üzerine Sayan, "Birlikte senin yeni tırnaklarına oje süreriz" diyerek Sak’ı okşadı. Duygusal anların yaşandığı ziyarette Sayan, Sak’ın vücudundaki yaraların bir an önce iyileşmesi ve tekrar eski yaşamına dönebilmesi için elinden geleni yapacağını söyledi.

  BAKAN’LA KONUŞACAĞIM

  Hastane yetkilileri ve genç kızın amcası İlyas Sak ile görüşen Sayan, "İstanbul’da hastane hazır. Özel hastanede tedavisini yaptırmak ve oraya ambulans uçakla götürmek istiyorum. Devlet Bakanı Nimet Çubukçu’yu da arayarak genç kızın bakımını üstlenmek istediğimi söyleyeceğim" diye konuştu.

  Hastane çıkışında basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Sayan, "Genç kızın durumu iyi değil. Psikolojik tedavisi sürüyor. Kafasına aldığı darbeler nedeniyle gözlerini tam olarak açamıyor. Meryem’in çok güzel bir yüzü var, bunu ona nasıl yaptılar inanamıyorum" dedi.

  Sayan, uçakla tekrar İstanbul’a döndü. Sayan’ın ilk tedavisi tamamlandıktan sonra, ailesinden genç kızı İstanbul’a götürme sözü aldığı belirtildi.
  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı