« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Seninle değil başkanla konuşurum

Aziz Yıldırım’ın Kulüpler Birliği toplantısında olduğu saatte randevu verilen Christoph Daum, kendisiyle yola devam edilmeyeceğini yıldızının barışmadığı sportif direktörden öğrenince sinirlendi.

Süleyman ARAT
SON GÜNCELLEME
ŞAMPİYONLUĞU son maçta kaybeden Fenerbahçe’de dün hareketli saatler yaşandı ve teknik direktör Christoph Daum’a, kendisiyle yolların ayrılacağı bildirildi. Alman hocanın Fenerbahçe’den ayrılış pazarlığını ise Hürriyet adım adım izledi. Tecrübeli teknik adam öğle saatlerinde kulübe çağrılmıştı ve Hürriyet, Daum’u dün sabah saat 09.00’dan itibaren evinin önünden izlemeye başladı. Saat 12.30 gibi dışarı çıkan Alman çalıştırıcı, kulübe doğru yol aldı. 13.10 gibi Daum kulüp binasına geldiğinde, Hürriyet’in görüntü almasını Fenerbahçe güvenlik görevlileri engellemeye çalıştı.

Saat 13.10: Daum kulüpte

Yıldırım’ın Kulüpler Birliği toplantısında olacağı günler öncesinden belliyken, Daum’un kulübe tam da bu sırada çağrılması, başkanın kendisiyle görüşmeyeceği ve işine yıldızının bir türlü barışmadığı sportif direktör Aykut Kocaman’ın son vereceğinin işaretiydi. Alman teknik adam karşısında Aykut Kocaman’ı görünce şaşırdı. Daum, başkanla görüşeceğini umuyordu ama yanıldı. Aykut Kocaman, kendisine görevine son verileceğini ve yollarının ayrılacağını, tazminat konusunda ise hemen pazarlığa başlamak istediğini ifade eden açıklamayı yaptı. Görüşmeyi başkanla değil Kocaman ile yapacağını öğrenen Daum bu duruma tepki gösterdi.

Ben seninle konuşmam. Göreve gelirken seninle değil, başkanla görüştüm. Ayrılırken de onunla görüşürüm.

Aykut Kocaman’ın da bu söze karşı yanıtı netti:

Benimle konuşacaksınız.

Alman hoca, Kocaman’a son sözünü söyledi ve kulübü sinirli bir şekilde terketti:

Kusura bakma. O zaman sen benim avukatımla konuş.

Saat 16.30: Yöneticiler geldi

Sezon boyunca karşı karşıya gelmemek için adeta köşe kapmaca oynayan ikili kapışmıştı. Daum’un, 2 yıl daha sözleşmesi olduğu için gönderilmesi halinde 4.5 milyon Euro tazminat alması gerekiyordu. Alman hoca, Kocaman’a restini çekti. Daum dosyasının kapanması için sarı lacivertli yönetim, tecrübeli çalıştırıcının avukatını beklemeye başladı. Bu gelişmenin ardından saatler 16.30’u gösterdiğinde Fenerbahçeli yöneticiler de tek tek kulübe giriş yaptı. Bu arada takım kaptanı Alex de Souza’nın da kulüp binasına gelmesi gözlerden kaçmadı.

Daum giderse Lucescu ya da Kocaman gelecek

F.BAHÇE’de gönderilmesine kesin gözüyle bakılan teknik direktör Daum’un yerine ilk adaylar Mircea Lucescu ve Aykut Kocaman. Yönetim özellikle Türkiye’yi tanıması ve her takımda istikrarı yakalaması nedeniyle Rumen Lucescu üzerinde duruyor.

Bunları da Beğenebilirsiniz