« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Seni sattık Emenike

Spor Toto Süper Lig’de geçen sezonun yıldızı Emmanuel Emenike’nin Fenerbahçe’den beklenmedik şekilde ayrılıp, Spartak Moskova kulübüne transfer olması gündeme bomba gibi düşmüştü.

Ferudun Niğdelioğlu
SON GÜNCELLEME

Kulüp kaynaklarından çıkan haberler Nijeryalı futbolcunun Türkiye’de artık kalmak istemediği için ayrılmayı seçtiği yönündeydi.

Ancak bu olayın iç yüzünü araştırdığımızda çok daha farklı gerçeklerle karşılaştık. Emenike, kendi isteğiyle değil, kulüp tarafından satılmıştı. Biz de o güne döndük ve bu transferin perde arkasını ortaya çıkardık...

Antrenman için Sancaktepe’nin yolunu tutan Nijeryalı futbolcu telefonla aranarak, hemen kulüp binasına gitmesi istendi. Her şeyden habersiz biçimde kulübe giden yıldız futbolcuya şoke edici gerçek anlatıldı:

 “Biz seni sattık Emenike...” Bu haber karşısında çok şaşıran sarı lacivertli oyuncu, “Hangi kulübe?” diye sorduğunda, “Spartak Moskova” yanıtını alınca şaşkınlığı daha da arttı. Bu görüşmenin ardından, çok kısa süre içinde transfer pazarlığı tamamlandı ve kulüp Emenike’nin 10 milyon Euro’ya satıldığını açıkladı. Tüm planlarını Nijeryalı futbolcunun üzerine kuran teknik direktör Aykut Kocaman’ın da son anda öğrendiği bu transfere çok üzüldüğü ve günlerce kendini toparlayamadığı öğrenildi.

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler