Ege Haberleri

EGE

  Seni paket yaparım

  Seni paket yaparım
  25.08.2009 - 00:00 | Son Güncelleme:

  İzmirli hanımağa şimdi de Manisa’da ortaya çıktı. Bir işadamını ölümle tehdit edip otomobilini gasp eden ‘hanımağa’ lakaplı A.D. ve 3 adamı yakalandı.

  MANİSA’da bir işadamının otomobilini gasp edip İzmir’in Çiğli İlçesi’ne götürdüğü iddia edilen ‘hanımağa’ lakaplı A.D. (56), oğlu E.D. (29), şoförü O.N.A. (27) ve azmettiricileri A.Y. (41) gözaltına alındı. Manisa’da kriz nedeniyle batan Vera- Tur’un ortaklarından Yasin Yalçın, geçen 20 Ağustos’ta, 45 DZ 450 plakalı otomobilinin, İzmir Çiğli’de ‘hanımağa’ lakabıyla bilinen A.D. ve adamları tarafından gasp edildiği şikayetiyle polise başvurdu.
  Borcu bana ödeyeceksin
  Yalçın, eski çalışanı A.Y’nin 30 bin TL’lik alacağı üzerine Manisa’ya gelen hanımağa A.D.’nin kendisine, “Bu borcu bana ödeyeceksin, ödemezsen kan çıkar. Cezaevine giren çocuklar olur, ben de seni burada paket yaparım. Ben mafyayım. Bu parayı senden ölü ya da diri tahsil ederim. Bizden 5 kişi cezaevine girer, geri kalan beş kişi yarım kalan işi tamamlar” dediğini, sonrasında, “Aracımı 22 Ağustos 2009 tarihine kadar emanet olarak A.Y’ye veriyorum” yazılı bir kağıt imzalattığını söyledi. 4 zanlı delil yetersizliğinden serbest kaldı.

  Tutuksuz yargılanacak

  Harekete geçen Manisa polisi, batık işadamı Yalçın’ın otomobilini İzmir EVKA 5 semtinde buldu. Hanımağa A.D.’nin evinde gasp edilen otomobile ait ruhsat ve anahtar ele geçirildi. Manisa’ya getirilen otomobil Yasin Yalçın’a teslim edildi. 4 kişi, ‘gasp’, ‘zorla belge imzalatmak ve tehdit”, ‘alacağın tahsili için azmettirmek’ suçlarından adliyeye  sevk edildi. 4 kişi tutuksuz yargılanmak üzere serbest kaldı.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı