ESKİŞEHİR HABERLERİ

Senfoni’den Cumhuriyet Bayramı Özel Konseri

IHA
31.10.2015 - 16:37Son Güncelleme :

ESKİŞEHİR BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ SENFONİ ORKESTRASI'NIN CUMHURİYETİMİZİN 92. YILI NEDENİYLE DÜZENLEDİĞİ CUMHURİYET BAYRAMI ÖZEL KONSERİ’NE DÜNYACA ÜNLÜ KEMANCI CİHAT AŞKIN KONUK SOLİST OLARAK KATILDI.

IHA

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Senfoni Orkestrası’nın Cumhuriyetimizin 92. Yılı nedeniyle düzenlediği Cumhuriyet Bayramı Özel Konseri’ne dünyaca ünlü kemancı Cihat Aşkın konuk solist olarak katıldı.
Büyükşehir Belediyesi Senfoni Orkestrası, Cumhuriyetimizin 92. Yılı nedeniyle Cumhuriyet Bayramı Özel Konseri ile sanatseverlerle buluştu. Orkestra şefliğini Naci Özgüç’ün yaptığı konsere dünyaca ünlü keman virtüözü Cihat Aşkın konuk solist olarak katıldı. Konserin ilk yarısında Beethoven’ın 3. Senfonisi’nin seslendiren orkestra ikinci yarıda ise konuk solist Cihat Aşkın ile birlikte, besteci ve piyanist Fazıl Say’ın ’Haremde Binbir Gece’ adlı eserini dinleyicilere sundu. Konserde Senfoni Orkestrası’na Aykut Köselerli de vurmalı çalgılarda eşlik etti.
Büyükşehir Belediyesi Senfoni Orkestrası’nın konser sonunda seslendirdiği Onuncu Yıl Marşı’na dinleyiciler koltuklarında bulunan Türk Bayrakları’nı sallayarak hep bir ağızdan eşlik ettiler. Konser sonunda orkastra ve konuk solistler dakikalarca ayakta alkışlandı.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Eskişehir haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Eskişehir ilinden Senfoni’den Cumhuriyet Bayramı Özel Konseri hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 31 Ekim 2015 tarihinde saat 16 37’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Senfoni’den Cumhuriyet Bayramı Özel Konseri haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı