Türkiye'nin en iyi köşe yazarları en güzel köşe yazıları ile Hürriyet'te! Usta yazarlar ve gündemi değerlendiren köşe yazılarını takip edin.

Seneye düğün var

Yasemin-Sedat Aloğlu çiftinin büyük olu Selhan ile sevgilisi Hilal Kosif, önümüzdeki yıl nikah masasına oturmaya karar vermiş.

Aloğlu, sevgilisini evliliğe ikna ettiğini ailesine de açıklamış. Onun bu kararını memnuniyetle karşılayan Yasemin-Sedat Aloğlu çiftini daha şimdiden düğün heyecanı sarmış bile...

Ayrılık acısı uzun sürmemiş

Geçtiğimiz akşam Ortaköy’deki Anjelique adlı kulüpteydim. İçerisi hınca hınç doluydu. İkinci kattaki bir masada, Baran Süzer ve Özge Ulusoy baş başa oturuyordu. Yemeklerini bitiren iki genç daha sonra alt kata inip, bara yakın bir standa yerleşti. Sonradan, samimiyetleri her geçen dakika biraz daha artan Süzer ve Ulusoy’un arasında kısa süre önce yeni bir aşkın filizlendiğini öğrendim. Bir yıldır beraber olduğu Emir Tamer’den geçen ay ayrılan Ulusoy, o akşam mekanı Süzer’le terk etti. Bu arada Emir Tamer’in de geçtiğimiz hafta sonunu Bodrum-Türkbükü’nde eski sevgilisi Başak Özbek’le geçirdiğini ekleyeyim...

Genç sevgiliyle gençlik festivalinde

Çiğdem Kayalı geçtiğimiz haftalarda yaptığımız görüşmede, genç sevgililerle genç kaldığını ve bu yüzden kendinden küçüklerle aşk yaşamakta sakınca görmediğini söylemişti. Gençlik aşısının işe yaradığı ortada... Çiğdem Hanım, önceki akşam da bir aydır beraber olduğu sevgilisi Uğur Güven’le Fanta Gençlik Festivali’ndeydi... İzmit, Ankara, Antalya ve İzmir’in ardından geçtiğimiz akşam İTÜ Maslak Kampüsü’nde İstanbul ayağı düzenlenen festivali izleyen çiftin keyfine diyecek yoktu. Kayalı ile Güven, festival kapsamında sahneye çıkan Beyaz, Candan Erçetin ve Mirkelam’ı ilgiyle izledi.

Beyaz’ın saboları

Fanta Gençlik Festivali’nin İstanbul ayağı önceki akşam İTÜ Maslak Kampüsü’nde düzenlendi. Gün boyunca gençler çeşitli aktivitelerle eğlenirken, yaklaşık 6 bin kişi de ünlü şovmen Beyaz’ın esprileri, Candan Erçetin ve Mirkelam’ın şarkıları eşliğinde doyasıya eğlendi. Bu arada festivalin en ilginç detaylarından biri de Beyaz’ın sabolarıydı... Beyaz pantolonunun altına yılan derisi sabo giyen ve tarzıyla epey dikkat çeken şovmeni izleyenler arasında annesi Nurten Öztürk de vardı.

60’ıncı yaşını Domuz Adası’nda kutlayacak

Ünlü armatör Eşref Cerrahoğlu, 4 Ağustos’ta 60’ıncı yaşını kutlayacak. Eşref Bey’in doğum günü kutlaması, eşi Fulya Hanım’ın halası Belma Simavi’ye ait Göcek’teki Domuz Adası’nda yapılacak. Aynı gün Belma Simavi’nin de geleneksel yaz davetini verecek olması nedeniyle, şu sıralar Domuz Adası’nda telaşlı bir hazırlık süreci yaşanıyor.

Cezaevine girdi

Nevgül Andaç’ın 15 yıl önceki eşi Bülent Altan, o evlilik sürerken Nevgül Hanım’ın ilk evliliğinden olan kızı Melis’le kaçmış, bu yasak aşk sonucu bir de çocukları olan çift daha sonra Marmaris’e yerleşmişti. Geçenlerde, Bülent Bey’in hapse girdiğini duydum... Marmaris’te gözaltına alınan ve çıkarıldığı mahkemede tutuklanarak cezaevine gönderilen Altan’ı eşi Melis Hanım da terk etmiş. Çocuğunu alıp İstanbul’a dönmeyi düşünen Melis Altan’a kısa süre önce dedesinden yüklü bir miras kaldığı da kulağıma çalınan haberler arasında...

Ruhsal gelişime merak saldı

İpek Tuzcuoğlu, 1,5 yıllık sevgilisi Nuri Öztaşkın’dan geçtiğimiz hafta ayrılmıştı. Yakın dostları, ilişkilerinin bittiğini medya kuruluşlarına gönderdikleri faksla duyuran Tuzcuoğlu ve Öztaşkın’ın bir daha bir araya gelmelerinin imkansız olduğunu söylüyor. İpek Hanım, ayrılık sonrası soluğu Bodrum’da aldı. Kendini toplamak için Ahu Aysal’a misafir olan ünlü oyuncu, gün boyunca serin suların tadını çıkarıyor. Güneşlenirken de elinden Ender Saraç’ın "Ruhsal Gelişim ve Kader" adlı kitabını düşürmüyor.

Sezonu geç açtı

Etap Dış Ticaret’in sahibi Doğan Gündoğdu, Bodrum sezonunu önceki gün açtı. Doğan Bey, sevgilisi Fulya Elmas’ı da yanına alarak sonunda tatile çıktı. Türkbükü’ndeki evine yerleşen Gündoğdu, ağustos sonuna kadar sevgilisiyle beraber Bodrum’da kalacakmış.

Partilerden sıkılmış

Esra Gürsoy, tatilini Bodrum-Gölköy’deki Bianca Beach’te bulunan evinde geçiriyor. Eşi Sinan Bey’in işleri nedeniyle sadece haftasonlarında kendisine eşlik edebildiği Esra Hanım, oğullarıyla tatil yapıyor. Bu sene yaz aylarını sessiz sakin geçirmek istediğini söyleyen Gürsoy, "Eskisi gibi sabahlara kadar parti parti gezmekten artık zevk almıyorum" diyor.

Milli binicinin yalnız tatili

10 yıl öncesinin en popüler milli binicilerinden İskender Pisak, tatilini Bodrum’da geçiriyor. Tatile nedendir bilinmez eşi Mehveş Hanım’la beraber çıkmak yerine yalnız çıkan Pisak, Türkbükü’ndeki Maki Otel’de kalıyor. İskender Bey, kimi zaman barda içkisini yudumlarken kimi zaman da kız arkadaşlarıyla sohbet ederken görülüyor.

Bilet bulamayınca merdivene oturdular

Sezen Aksu, geçtiğimiz akşam Harbiye Cemil Topuzlu Açıkhava Tiyatrosu’nda bir konser verdi. Biletlerin günler öncesinden tükendiği konseri izlemeye gelenler arasında Güliz Onursal ile Dilek Toner de vardı. Numaralı koltuklar için bilet bulamayan iki arkadaş, konseri mekanın taş merdivenlerine oturarak izledi.

Monte Carlo yorgunluğu Bodrum’da çıkıyor

Metin Fadıllıoğlu’nun sahibi olduğu Ulus 29, 7-14 Temmuz tarihleri arasında Monte Carlo’daki Le Cafe De Paris’de bir Türk haftası düzenledi. 29 Grubu’nun tüm işletmelerinin yiyecek ve içecek müdürlüğünü yapan Selin Fadıllıoğlu da bu organizasyon nedeniyle, 6 kişilik bir ekibin yoneticisi olarak Monte Carlo’daydı. Zeynep-Metin Fadıllıoğlu çifti ise özel Türk lezzetlerinden oluşan Ulus 29 mönüsünü hazırlamasında kızlarına yardımcı oldu. Zeynep-Metin Fadıllıoğlu çifti, yaşadıkları yorgunluğu ve stresi atmak için soluğu Bodrum’da aldı. Türkbükü’ndeki Maça Kızı Otel’e yerleşen çift şu sıralar sakin günlerin tadını çıkarıyor.
X

YAZARIN DİĞER YAZILARI