Spor Seney yokum
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Seney yokum

YEREL HABERLER SENEY YOKUM

Pembe yeşilli takımı şampiyon yapmak için 2 yıl önce başkanlığa geldiğini ve misyonunu tamamladığını önü süren Yazgan, ‘‘Artık İstanbul'daki işimin başına dönme zamanı geldi’’ diye konuştu.

İşim tamam

Ligin bitimine bir hafta kala şampiyonluğu garantileyen Ispartaspor, Başkan Atakan Yazgan'ın ‘‘Görevi bırakıyorum’’ şeklindeki açıklaması ile sarsıldı. İki yıl önce pembe yeşilli takımı şampiyon yapmak için başkanlık görevini üstlendiğini ve bunu başararak misyonunu tamamladığını öne süren Yazgan, ‘‘Artık bu bayrağı başka arkadaşlara teslim ederek iki yıldır ihmal ettiğim İstanbul'daki işimin başına dönmeliyim’’ diye konuştu.

Bırakma nedeni

Bu hafta Vali H.İbrahim Daşöz, Belediye Başkanı Y.Ziya Günaydın, milletvekilleri ve Ispartalı işadamları ile yapacağı görüşmede bu kararını resmen açıklayacağını söyleyen Yazgan, ‘‘İşyerim ve evimin İstanbul'da olması Ispartaspor ile ilgili yapacağım çalışmalarda sorunlar çıkarıyor. Ayrıca son iki yıldır gereken zamanı ayıramadığım için işlerimi de büyük ölçüde ihmal ettim’’ dedi. Yazgan, sözlerini şöyle sürdürdü:

Severek yaptım

‘‘Ekibimizi bu noktaya getirene kadar bir çok sıkıntı yaşadık. Ancak ben Ispartaspor'u hiç bir zaman sırtımda ağır bir yük olarak görmedim. Aksine, bütün zorluklara seve seve göğüs gerdim. Önemli olan, Ispartaspor'u layık olduğu yer olan 2. Lig'e çıkarmak ve geleceği için sağlam bir yapılanmaya kavuşturmaktı. Bunları gerçekleştirdiğimiz için misyonumu tamamladığıma, bayrağı başka arkadaşlara teslim etmemiz gerektiğine inanıyorum.’’

Vazgeç başkan

Yazgan'ın başkanlık görevini bırakacağı haberi Isparta'nın gündemine bomba gibi düşerken, Vali H.İbrahim Daşöz ile Belediye Başkanı Y.Ziya Günaydın'ın, Yazgan'ı bu kararından vazgeçirmek için harekete geçti. Daşöz ve Günaydın, ilk etapta kentteki işadamları ile görüşerek Ispartaspor'a mali destek sağlamaya çalışacak. Daha sonra da Yazgan ile bir araya gelerek başkanlık görevine devam etmesi için ikna etmeye çalışacak.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle